Aktuální info

Rozhovor s Kalavou

Wed, 19/05/10 - 23:45
V pohnuté době churných výkonů na hřišti a nálad v hledišti se rozhodl Jarda Bosák poněkud pozvednout atmosféru mezi chvojenským diváctvem a nápomocnou ruku mu podal jeden z chvojenských patriotů Libča Kalavský. Rozhovor s hráčem, bez kterého si sestavu Chvojna již hezkých pár sezón jen málokdo dokáže představit, čtěte zde
1) Ahoj Libčo, vzhledem k tomu, že jsi na Chvojně již téměř nejdéle válčícím hráčem, máš za sebou v červenobílém dresu spoustu zápasů a pamatuješ vícero skvělých spoluhráčů. Jaké bylo zahrát si ve stejném dresu spolu s Tvým tatíkem, jednou z velkých chvojenských legend?

Nojo hodně zápasů, hodně rozluček a taky hodně lidí. A s tatíkem jsme spolu opravdu nějakou dobu hráli, ale už netušim, jak dlouho, možná dvě nebo tři sezóny, fakt nevim. Pak zjistil, že je lepší srkat na lavičce pivo a kecat s Bohoušem, než se honit po hřišti.


2) Otec plynule přešel do pozice vedoucího týmu, rozebíráte spolu po zápase výkon Chvojna, je případně kritický k výkonům Tvým, nebo Tě naopak po vydařeném mači chválí?

Jak kdy, většinou moc ne. V poslední době jsou výkony bídný, takže jsme radši ticho oba

3) Na Chvojně jsi začínal ještě v dorosteneckém věku. Protože mě potkal osud dosti podobný, zajímalo by mě, jaké pro Tebe bylo přijít do kabiny mezi třeba o dvacet let starší spoluhráče a na hřišti je pak, vpřípadě, třeba i předčít?

Neměl jsem s tím problém. Tenkrát jsem byl ještě zvyklej běhat, takže to na hřišti bylo znát. Navíc byl v obraně Láďa Půlpán a další borci ze starý gardy. Láďa byl výbornej v jednom, vzal si balón, zařval běž a našel tě přesně za obranou soupeře. Tohle nám dneska chybí.

4) Se kterým z červenobílých souputníků sis po fotbalové stránce sedl nejlépe a proč?

Těžko říct jedno jméno. Bezvadně se hrálo s Pavlem Ryšavým a s Matesem. Ale asi kdysi Jarda Málek jr. - to byl takovej Vašek Kropas v mladším vydání (Vendo, jestli to čteš, tak sorry), vzal balon, obešel několik protihráčů … něco jako Messi, akorát to pak ještě nahrál.

5) Jsi univerzálním hráčem, schopným kvalitně zastat kromě brankáře téměř jakýkoliv post. V poslední době nastupuješ na pravém beku, není však Tvá pozice spíše blíž soupeřově brance? Nebylo by na čase obnovit legendární útočnou dvojici Kalavský- Pětioký? Která pozice je Ti v sestavě nejbližší, kde nejraději nastupuješ?

Jasně, že vepředu. A ta otázka, ta není na mě, ale na trenéra.

6) Proslýchá se, žes odmítl i nabídky z vyšších soutěží. Čím to, nezatoužil jsi někdy okusit vyšší soutěž?

 

To už je dlouho, asi nebyli lidi, člověče.

 

7) Mezi Tvé největší přednosti patří rychlost a skvělá fyzická kondice. Jak se udržuješ ve formě? Provozuješ nějaké doplňkové sporty?

Jasný, ale neřeknu jaký. Musel bych tenhle web upravit, aby byly přístupnej až po desátý večer.

8) Jaký je Tvůj názor na to, že se na Chvojně prakticky netrénuje a hráči se vidí až vutkání? Myslíš, že to ovlivňuje výsledky mužstva?

Tak asi nám to nepřidá. Ale co naděláš, když polovina mužstva bydlí v Pardubkách.

9) Co v současné době nejvíce Chvojnu chybí a je tak příčinou nikterak lichotivého postavení v tabulce?

Body.

10) Jak je na tom Tvé koleno, které na konci podzimní části zapříčinilo Tvoji několikazápasovou absenci v sestavě?

Asi dobrý, zatím si nestěžuje.

11) Co bys chtěl vzkázat jistě početnému houfu Tvých fanynek?

Nevzdávejte to.

12) Vzhledem k tomu, že jsi nevyplnil dotazník pro klubové stránky (což sice nejsi sám, ale budu si muset na podobné panáčky posvítit), tak v závěru přidáme pár otázek „na tělo“:

oblíbený film: Doktor od jezera hrochů
oblíbená hudba: Lunetic, Holki a Nirvana
fotbalový klub Tvého srdce: No přece Sokol Chvojno
fotbalový vzor: Venca Kropáček
nejhorší soupeř: SKP Pardubice (a ne kvůli hráčům)
životní krédo: Kdo si jak ustele ...
člověk, kterého si vážíš: Vía Jandák, to je borec