Aktuální info

Anketa Legenda Chvojna startuje

Wed, 02/06/10 - 23:59
Dlouho slibovaná anketa o největší legendu našeho oblíbeného fotbalového klubu je tady!!! Hlasovat v ní můžete v následujících dvou týdnech a Vaše hlasy rozhodnou o tom, kdo se bude moci pyšnit prestižním oceněním Legenda Chvojna. Mezi nominovanou pěticí osobností chvojenské historie i současnosti mohou pamětníci dozajista postrádat některé výrazné tváře, jež by si účast v této anketě zasloužily. Za dobu, co mám tu čest se pohybovat ve chvojenském fotbalovém prostředí, se ovšem můj výběr zúžil na tuto Vám představenou pětici borců, kteří i po ukončení aktivní kariéry na klub a červenobílý dres nezanevřeli, starají se o zázemí týmu, organizační záležitosti, často jsou k vidění v hledišti a přispívají nesmírnou měrou k fantastické atmosféře, jaká u nás na chvojenském kopci panuje. Rozhodujte s rozmyslem a vězte, že slavnostní vyhlášení naší Legendy proběhne 18.června při rozlučce na Chvojně. V článku naleznete stručné profily jednotlivých nominovaných..

Jaroslav Pětioký

 

Člověk, bez něhož by fotbal na Chvojně už dávno neexistoval. Plní funkci jakéhosi majitele a jednatele klubu a zároveň i pomezního rozhodčího, ale pamětníci si jistě vzpomenou i na jeho aktivní výkony na hřišti v dresu Chvojna. Pravděpodobně nejlepší znalec fotbalového prostředí v pardubickém regionu. 

 

Jaroslav Málek st.


Brilantní technik, který by mohl fotbalu vyučovat na univerzitě. Svého času tahoun chvojenského týmu, za nějž s úspěchem válel i jeho syn. Udržuje si stále vysokou výkonnost, na tradičních čtvrtečních fotbálcích i utkáních staré gardy patří k nejaktivnějším borcům. Za každé situace usměvavý a dobře naladěný elegán, též vynikající společník a dokonalý gentleman.

 

Jiří Kalavský


 

Subtilní rychlík, jenž neztratil na rychlosti ani fyzické připravenosti. S přehledem by byl schopen i v dnešní době odehrát kvalitní zápas ve IV.třídě. Jeho místo je však již v realizačním týmu, zastává funkci vedoucího týmu a zdravotníka. Nevynechá jediný zápas Chvojna a také na rozlučkových večírcích, jak dokazuje i jeho fotografie, patřívá k tahounům zábavy a miláčkům ženského osazenstva.

 

Ladislav Půlpán

 

Další z chvojenské „staré“ školy. Mimo hřiště poměrně nenápadný vtipálek, zato v kopačkách rozený generál, který diriguje z postu stopera své spoluhráče a burcuje je k maximálním výkonům. Málokdo má přehled jako on a dokáže podobně perfektně odhadnout situaci a s rozvahou zvolit v dané situaci tu nejlepší herní variantu. Fotbalista, který dokáže soupeři řádně znepříjemnit život, ale jakého potřebuje každý úspěšný tým.

 

Bohumil Čefelín

 

Dvě slova postačí - chvojenské srdce. Po vzoru velkého milánského klubisty Paola Maldiniho zůstal celou aktivní kariéru věrný Chvojnu, odehrál v jeho dresu více než dvacet sezón a vždy patřil k nejplatnějším hráčům na hřišti i v kabině. Jeho slovo má velkou váhu a fanoušci ho zbožňují. Jako chvojenský rytíř pomůže mužstvu, když je nejhůř, nikdy neztrácí optimismus a dobrou náladu, pro ostatní by se rozdal, v současnosti pečuje o hřiště a okolní zázemí, přesto však je stále kdykoliv schopen rozdávat divákům fotbalovou radost.