Aktuální info

Výhra nad Chvojencem

Sun, 13/03/11 - 21:01
Chvojno zvítězilo i ve druhém jarním přípravném duelu, tentokráte nad Chvojencem v poměru 5:4

Domácí borci, ale i hosté v sobotním odpoledni horko těžko lepili sestavy, aby dali dohromady alespoň 11 bojeschopných hráčů. Příroda oběma mužstvům přihrála parádní fotbalové počasí, ve kterém šli do vedení hosté po nedůslednosti chvojenské obrany při bránění rohového kopu. Po dvaceti minutách se počáteční převaha Chvojence vytratila a hra se vyrovnala. Vyrovnání pak zařídil báječným lobem z 25 metrů bek Flégl a do kabin se tak šlo za vyrovnaného stavu, když ještě stihl těsně před pauzou Forgo orazítkovat tyč. Druhá půle patřila více domácím, kteří i přes stále klesající tempo zápasu brzy odskočili až na čtyřbrankový rozdíl, když se trefil dvakrát P.Michalec, z penalty po faulu na Kašpara Komárek a L.Čefelín. Pak však postupně odstoupili Kašpar a Forgo, což i vzhledem ke zranění Mullera již z prvního poločasu znamenalo, že Chvojno dohrávalo o devíti a hosté mohutně dotahovali, když toho času brankář Kropáček nezvládl dalekonosnou Trnkovu střelu a celá chvojenská defenziva dva chvojenecké brejky. Rozhodčí Pětioký tak nakonec ukončil utkání za stavu 5:4, Chvojno zvítězilo, je však potřeba si říci, že kvalitu našich borců prověří především mistrovská utkání hraná v nasazení a tempu, což se často o sobotním duelu dalo říci jen stěží. Pozitivem přípravy je zatím určitě to, že Kalavského kotník drží, vrásky na čelo kouče Kropáčka ovšem zcela jistě udělalo nepříjemné zranění Müllera a též stále prachbídná koncovka, kdy i přes pět vstřelených branek zůstalo velké množství šancí nevyužito a Chvojno má tedy stále na čem pracovat. Příští sobotu změří síly v poslední přípravě před ostrým býšským startem jara s Dolany, výkop je na Chvojně od 14:00.

sestava: Kropáček - Kašpar - Kalavský, Forgo,Flégl - P.Horák, L.Horák, Komárek, Müller - Čefelín, T.Michalec stř.P.Michalec, J.Stárek
branky: 2x P.Michalec, Komárek, Čefelín, Flégl