Aktuální info

Další debakl - v roli oběti Srch

Mon, 18/03/13 - 23:20
I ve druhém přípravném zápase se s brankami roztrhl pytel, chvojenští střelci si tentokráte smlsli na Srchu a zdá se, že mají před začátkem jara slušnou palebnou formu.

Vysoké Chvojno – Titanic Srch B  8:1

branky: 2x Ryšavý, 2x Čefelín, 2x Horák, Jan Müller, Malý

sestava: Cink – Hošek – P.Komárek, Flégl, Kalavský – Horák, Forgo, M.Komárek, Malý – Čefelín, Ryšavý  stř. Jan Müller, Jakub Müller

K druhému přípravnému duelu a zároveň generálce na ostrý start jara si na Chvojno pozvali domácí soupeře ze Srchu. Před utkáním šly zvěsti, že by mělo dorazit i několik hráčů z A-týmu, jenž se drží na špici I.A třídy, i konfrontace s devátým celkem III.třídy Přeloučska (momentální umístění B-týmu Srchu) však slibovala zajímavou podívanou. V brance Chvojna se při absenci Tomáše Michalce objevila posila z Kutné Hory, Zdeněk Cink, k dispozici byl i Jan Müller a vypomoci dorazil též Richard Malý. Od začátku se hrálo vyrovnané střetnutí, nejlepším hráčem první půle byl dozajista hostující středopolař, který zásoboval své spoluhráče perfektními pasy a nakonec se stal i prvním a posledním střelcem hostí, když po pětadvaceti minutách nádhernou ranou ze střední vzdálenosti vymetl Cinkovu pravou šibenici. Náš gólman musel řešit ještě dvě ošemetné situace, ovšem více gólových šancí si vypracovali Chvojenští, hlavu si drbal především Čefelín, který po samostatném úniku postupoval spolu s Ryšavým sám proti hostujícímu brankáři a po přihrávce před prázdnou bránu zakončil pouze ranou do tyče. Vyrovnání zařídil Jan Müller, když s přehledem dorazil odraženou střelu jednoho ze svých spoluhráčů. Podobným způsobem se těsně před pauzou prosadil i Ryšavý a Chvojno si tak v kabině hýčkalo hubený jednobrankový náskok. Druhá půle pak nabídla docela odlišný fotbal. Hosté odešli fyzicky a následovala smrš příležitostí Chvojna. Prosadil se nejprve podruhé v zápase Ryšavý, následně Čefelín, dvakrát Horák a Malý. V poslední minutě pak z nemožného úhlu překvapil gólmana Srchu podruhé Čefelín a stanovil tak konečné skóre na 8:1. Chvojnu se tak příprava nadmíru vydařila, ve dvou zápasech své protivníky rozdrtilo a vstřelilo čtrnáct branek. Přejme si, aby červenobílým borcům forma vydržela, nebo hned úvod jara bude z hlediska boje o postup klíčový. V neděli zajíždíme na horkou půdu do Mikulovic, další týden opět ven do Dolan a po Velikonocích Chvojno uvidí zápas jara proti pardubickému SKP. A pokud chtějí Chvojnováci vážně myslet na postup, musí hned od začátku bodovat, pokud možno naplno.