Aktuální info

Podzimní premiéru obstará souboj s Litětinami

Fri, 09/08/13 - 09:56
Úvodní duel III. třídy v sezóně 2013/2014 a hned očekávané derby. Červenobílí mají sobotnímu soupeři co oplácet, vždy na jaře je domácí remíza s litětinským B-týmem možná připravila o pralesní titul.

Chvojno vstoupí do III. třídy zápasem proti Litětinám, hned na úvod tedy čeká svěřence kouče Broučka derby. Poslední zápas s tímto soupeřem se datuje ještě do dob předchozího působení červenobílých ve III. třídě. V lítém boji o udržení jsme v květnu 2009 v Litětinách v duelu o pomyslných šest bodů drželi po prvním poločase, který naši borci odehráli takřka celý v deseti lidech (i kvůli tehdejší neomluvené a dodnes nevyjasněné absenci útočníka Vosyky), hubené jednobrankové vedení. Od 40. minuty sice na hrot útoku nastoupil jako jedenáctý hráč Libor Kouřil, ani on však nedokázal zabránit obratu domácích na 2:1, v infarktovém závěru potom Jakub Müller nastřelil z přímého kopu jen břevno a Chvojnu posléze k záchraně soutěže chyběl právě jeden jediný bodík z tohoto mače. Uběhly čtyři roky a Chvojno je zpět ve III. třídě a stejného soupeře přivítá v zahajovacím zápase. Litětiny se i v minulé sezóně pohybovaly těsně nad hranicí sestupových vod. Se ziskem 23 bodů, bilancí 7-2-17 a skóre 31:81 nakonec obsadily konečné 12. místo tabulky. Největší zbraní našeho zítřejšího protivníka je nepochybně kanonýr Schejbal, ovšem v nedávném souboji s litětinským B-týmem jsme se mohli přesvědčit, že Litětinští disponují též několika nadějnými mladíky a především – jde o zarputilého soka, jenž nevypustí jediný souboj a bude se červenobílým snažit fotbal hodně znepříjemnit. Nečeká nás tedy rozhodně nic jednoduchého, na druhou stranu Litětiny spadají do kategorie celků, s nimiž bychom rozhodně měli svádět minimálně vyrovnané bitvy.

 

Zápas začíná v sobotu v 17:00 na Chvojně. Červenobílí se jistě budou muset obejít bez distancovaného kapitána Broučka, který je v trestu za červenou kartu z duelu s Dřítčí. Bohužel pak diváci pravděpodobně na trávníku neuvidí ani dvě letní posily, Viktora Pařízka a Jaroslava Faltyse. Oba výše jmenovaní sice už měsíc poctivě trénují s novými spoluhráči, ovšem zadrhlo se vyřizování administrativních záležitostí ohledně jejich registrací, a tak s nimi musíme počítat spíše až za týden v Moravanech. K dispozici tak bude alespoň navrátilec z Holic Richard Malý, na hrotu útoku by měl operovat Petr Michalec, jehož účast v sestavě je, vzhledem k jeho působení v motokrosovém reprezentačním týmu, nepravidelná, leč vždy vítaná. Sobotní podvečer na každý pád slibuje velice zajímavou podívanou, zveme proto všechny příznivce červenobílých barev „na kopec“ a tajně doufáme v bouřlivou kulisu, jakou umí vytvořit pouze chvojenští Rowdies…