V prvním přípravném mači před začátkem jara Chvojno doma těsně nestačilo na rezervu Vysoké nad Labem...

Vysoké Chvojno - Vysoká nad Labem B   1:2
branka: Hošek
sestava: T.Michalec - Komárek - Kalavský, Faltys, Malý - P.Michalec, Pařízek, Hošek, Horák- Schejbal, Ryšavý  stř. Flégl, Brouk a jeho švára

Po dlouhé zimní přestávce se na chvojenském pažitu, či momentálně spíše oranici, zase hrál fotbal, v krásném jarním počasí jsme hostili soupeře z hradecké III. třídy. Na hráčích obou celků bylo znát, že míč v ostřejším tempu dlouho na noze neměli, a tak byl k vidění zápas plný nepřesností. V první půli měli jednoznačně více příležitostí domácí borci, jenže své sólové nájezdy neproměnili Ryšavý ani Michalec. Na druhé straně otřásl Michalcovým břevnem pěknou ranou z levého křídla hostující středopolař. Po změně stran začaly padat i góly, poprvé se rozvlnila sí za Michalcem po střele z uctivé vzdálenosti, kterou domácí brankář trošku podcenil a marně se za ní na poslední chvíli natahoval ke své levé tyči. V druhém poločase aktivnější hosté pak zahodili několik velkých šancí a nakonec dokázali vstřelit i druhý gól. Chvojno kontrovalo již jen přesným zásahem navrátilce Hoška, který po skrumáži dokázal dotlačit balón za brankovou čáru. Ve vyrovnaném duelu tak byli nakonec úspěšnější hosté. Nepříjemnou zprávou je zranění, které v jednom ze soubojů utržil Schejbal. Minulý týden jsme na webu zveřejňovali očekávané změny v kádru, je třeba k nim ještě doplnit, že kádr Chvojna opouští dlouholetá opora, věčně usměvavý bohém s nejzvučnějším hlasem v okrese Venca Kropáček, který odchází za "svými" pod kopec. Nezbývá mu, než poděkovat za dlouholeté skvělé služby červenobílým barvám a popřát ještě aspoň pár úspěšných kulišáren a zamotaných obranářských hlav v soupeřových dresech.

Druhá a poslední příprava před startem jara se hraje v sobotu ve 14:00 ve Žďáru nad Orlicí.