Aktuální info

Remíza se Žďárem

Mon, 16/03/15 - 18:00
Ve značně kombinované sestavě nastoupili červenobílí ke druhému přípravnému zápasu ve Žďáru nad Orlicí, spálili obrovské množství šancí a nakonec jen remizovali.

Žďár nad Orlicí - Vysoké Chvojno   1:1
branka: Ryšavý

Chvojenští se ke druhému přípravnému mači málem ani nesešli. K absentérům z minulého týdne přibyli zranění Kalavský, Schejbal a Pařízek, chyběli rovněž oba Michalcové a Hošek, Čefelína a Centnera jsme pak na hřišti po Vánocích ještě neviděli. Když připočteme dlouhodobě zraněné Forga a Jana Müllera, vyjde nám, že do brány tak musel vypůjčený mladík z Borohrádku, který nakonec předvedl výtečný výkon a náš tým několikrát bravurně podržel. Další borohrádecký dorostenec pak operoval na hrotu útoku, na pravém beku naskočil Milan Černý z Ředic, k tomu ještě přivezl Jarda Faltys bratránka z Liberce a chvojenský dres po dlouhé době opět oblékl věrným fandům dobře známý Broňa Koubek. Kouč Brouček tak alespoň mohl vyzkoušet, jak poctivě se na jaro připravovali Kuba Müller a Filip. Poslepovaná sestava začala skvěle, po dvou minutách skvělou kolmicí vybídl ke zteči domácí brány Komárek Ryšavého a ten nabídnutou šancí napoprvé nepohrdl - 0:1. Jenže to byl pohříchu jediný Pavlův úspěšný zásah, a to navzdory tomu, že měl v zápase dalších dobře šest ložených šancí. V jejich zahazování se vystřídali i další hostující borci, v první půli to byl Horák, po změně stran pak Malý, který měl na kopačce nejméně dva góly, v největší šanci však trefil jen břevno. Výtečnou možnost neproměnil ve druhé půli ani hlavičkující Faltys. Ani domácí nezůstávali v ofenzivních choutkách po zadu a mladý brankář mezi chvojenskými tyčemi se též měl co činit, počínal si však jako zkušený matador a ukázal, že ve městě jinak známém velmi řídkým výskytem nejlepších přátel člověka mají kvalitní gólmanskou školu. Domácí však nakonec přece jen ve druhé půli dokázali vyrovnat, když potrestali nepřesnost v zadních řadách Chvojna a zejména naprosto žalostnou koncovku našich borců, kteří by snad druhý gól nepřidali ani do soudného dne. Po herně poměrně vydařeném představení, leč s tristním střeleckým sebevědomím tak červenobílé čeká v sobotu ostrá jarní premiéra na hřišti Dražkovic. Otázkou zůstává, kolik bojeschopných mužů bude mít Brouček k dispozici, nebo již tak nepočetné řady chvojenských plejerů kosí zranění ve velkém.