Zápasy, tabulka

Vysoké Chvojno - Chvojenec B   2:0

Chvojno hrálo téměř hodinu oslabeno o vyloučeného P.Komárka, přesto dokázalo v deseti dostat soupeře pod tlak a nakonec, i díky mnohem lepšímu výkonu ve druhém poločase, svého tradičního rivala v derby zdolat

Vysoké Chvojno – Chvojenec B   2:0 (1:0)

Branky: Forgo, Kalavský

Rozhodčí: Sponner

ČK: P.Komárek

Diváků: 70

Sestava: T.Michalec – M.Komárek – P.Komárek, Hošek, Flégl – L.Horák (Malý), Jan Müller (V.Kropáček ml.), Forgo, Jakub Müller (V.Kropáček st.) – Kalavský, Čefelín

Druhý zápas sezóny, podruhé na chvojenském kopci, pěkné letní počasí a k vidění bylo derby se sousedy z Chvojence, pro fanoušky tedy hned několik lákadel, proč vyrazit na Chvojno na fotbal. Žel, divácká kulisa tentokrát vzhledem k neúčasti velké části Rowdies nebyla taková, jak bývá na hřišti u parku dobrým zvykem. Střetnutí bylo především velkou chvílí pro legendu chvojenské kopané Vaška Kropáčka, který se na trávníku potkal hned se dvěma svými potomky, když starší z nich oblékl dres domácího mužstva, mladší naopak soupeře. Sestava domácích byla tentokrát nabitá k prasknutí, jen u piva pro velký počet hráčů zůstal opozdilec Jirák, lehce zraněný P.Michalec i Zapletal, jehož hostování ještě neposvětila Roveň. Červenobílí do utkání vstoupili tím nejlepším možným způsobem, když na levém křídle zakombinovali Kalavský s Forgem a druhý jmenovaný s přehledem mezi nohy vyběhnuvšího gólmana vsítil svůj premiérový chvojenský gól. Pak ovšem aktivity domácích výrazně ubilo a prakticky na celý první poločas převzali otěže zápasu hráči Chvojence. V jejich středu byl opět nejvýraznější postavou dobře známý Izák, jenž se také postavil k exekuci přímého kopu z levé strany a z dvaceti metrů precizně zakroutil míč přes zeď, naštěstí pro Chvojno jen do pravé Michalcovy tyče. Této situaci předcházela chyba celé domácí defenzivy, kterou nestihl uhasit Michalec, leč zakončující Burkovič naštěstí v dobré pozici zamířil jen pánubohu do oken, přesněji řečeno trefil první dub chvojenského přírodní rezervace. I nadále pokračovala převaha hostujícího celku a po průniku po levém křídle a křižném centru jednoho z chvojeneckých záložníků všem přihlížejícím zatrnulo, naštěstí nikdo z nabíhajících borců nedokázal balón usměrnit do branky. Další parádní Izákův dalekonosný pokus pak krásnou robinsonádou zmařil Michalec, na druhé straně byla velmi nebezpečná sražená střela L.Čefelína těsně mimo. Zlomový okamžik duelu přišel asi v 35.minutě, když po zbytečném skluzu a druhé žluté kartě musel předčasně pod sprchy bek P.Komárek. Chvojenský tým tento moment semknul a hráči začali bojovat mnohem urputněji, než tomu bylo po celý dosavadní průběh první půle. Chvojenec sice do pauzy pokračoval v náporu, ale červenobílí dokázali hubené vedení udržet a po změně stran začalo jejich heroické představení. Na hrotu osamocený Čefelín skvěle bojoval s mnohonásobnou přesilou, zdatně mu sekundoval neúnavný Jakub Müller na levém křídle, který, snad díky novému nekonvenčnímu účesu vzor františkánský mnich, vypadal, jako by disponoval dvojími plícemi. Chvojno bylo i v deseti rázem lepší a dostavily se i brankové příležitosti. Hodně starostí nadělal hostujícímu gólmanovi nejprve pokusem o lob takřka z půlící čáry Forgo, posléze vybojoval proti dvěma soupeřům míč Čefelín, předložil ho nabíhajícímu Kalavskému, jenž možná z ofsajdového postavení zakončoval do prázdné branky, praporek chvojeneckého pomezního však zůstal dole, což znamenalo jediné – 2:0. O pár minut později se krásnou ranou prezentoval agilní Hošek. Chvojenec měl také své šance, ovšem dvakrát skvěle zasáhl Michalec, jenž si drží dosavadní podzimní neprůstřelnost i po dvou mačích. Když už se zdálo, že chvojenská opora je překonána, zachraňoval situaci těsně před brankovou čarou odkopem Malý. Nejhezčím momentem zápasu pak byl brejk, který táhl Forgo, překrásným způsobem nasadil „jesle“ Trnkovi a výtečně vybídl ke zteči V.Kropáčka st., ten ovšem nedostál pověsti zkušeného mazáka a celou akci zakončil slabou střelou doprostřed branky. Nic už to však nezměnilo na vítězství Chvojna, které bylo vzhledem ke střelecké impotenci hostí i bojovnému výkonu červenobílých v oslabení dle mého soudu nakonec zasloužené, naši borci tak dokázali z úvodních domácích duelů vytěžit maximální bodový zisk a bude jen na nich, zda ho v neděli potvrdí na nepříliš oblíbené půdě Býště.