Zápasy, tabulka

Vysoké Chvojno - Popkovice   3:2

Chvojno v duelu s nepříjemným soupeřem hrálo sice přibližně 60 minut v početní převaze, leč po sérii zahozených šancí nakonec v závěru těžce bojovalo o jednobrankové vítězství

Vysoké Chvojno – Popkovice  3:2

Branky: P.Michalec, Čefelín, Hošek

Diváků: 40

Sestava: T.Michalec – Jirák – Malý, Hošek, Flégl – Jan Müller ( Kalavský), P.Horák, M.Komárek, Jakub Müller ( L.Horák) – P.Michalec ( Šefrenko), Čefelín

Chvojno v sobotu přivítalo na svém hřišti soupeře z Popkovic, kterého ještě v krátké historii střetů v uplynulých sezónách nedokázalo porazit. Domácí nastoupili do zápasu s vědomím, že výhra je může přiblížit absolutní špici tabulky, na výkonu v úvodních minutách utkání to také bylo poznat. Popkovičtí se dobře dvacet minut takřka nedostali s míčem na polovinu Chvojna. Územní převaha červenobílých vyústila v brzké vedení, když po zpětném centru P.Horáka od brankové čáry nabíhající P.Michalec nekompromisně uklidil balón pod břevno – 1:0. Takřka totožná situace nastala o pár chvil později, jen s tím rozdílem, že tentokrát střílel Jakub Müller, žel netrefil mezi tři tyče. Hosté se paradoxně začali osmělovat až v okamžiku, kdy už hráli v deseti, nebo jeden z Popkovických asi ve 20.minutě odkulhal z trávníku, aniž ho měl kdo střídat. Tento moment však neznamenal ještě drtivější převahu Chvojna, ale naopak vyrovnání hry a posléze i skóre, to když P.Horák trestuhodně neuhlídal na zadní tyči po centru z volného kopu protihráče a ten hlavičkou přeloboval T.Michalce. Hned vzápětí mohly Popkovice dokonce zvrátit výsledek duelu na svou stranu, po obrovském závaru v šestnáctce Chvojna a několika marných pokusech domácích zadáku o odkopnutí míče zvonila po střele hostujícího forvarda tyč. Teprve pak se domácí přece jen probrali z letargie, do přestávky však zahrozil svou hlavičkou už jen Jan Müller. Toho o poločase prostřídal Kalavský, jenž oživil hru pravé strany, a znovu nabytá převaha červenobílých začala být místy drtivá. Deset minut po obrátce se mohl do šance prodrat Čefelín, o míč sice přišel, ale vzápětí ho vybojoval P.Michalec, předložil svému parákovi příležitost k reparátu a Lukáš nečekanou střelou z hranice vápna přesně k levé tyči překvapil hostujícího brankáře a vrátil domácím vedení. Pak následoval přímo festival zahozených šancí v podání chvojenských borců. Nejprve si oba Horákové dvakrát vyměnili míč a P.Horák se nakonec protáhl do šestnáctky, jenže ve stoprocentní pozici vůbec netrefil napůl odkrytou bránu. V tu chvíli již hosté mleli z posledního, také proto, že se jim zranil další hráč, který sice na pažitu vydržel až do závěrečného hvizdu, ale byl limitován v pohybu. Chvojno se snažilo nabídnuté možnosti bezezbytku využít a přišly velké chvíle Kalavského. Ten si nejprve krásně narazil se Šefrenkem a z pravé strany postupoval sám na branku, bohužel však neproměnil stejně jako ještě vyloženější šanci o pár minut později. Chvojenský náskok tak zvýraznil až Hošek, když hlavou uklidil do sítě rohový kop Jakuba Müllera. Vše směřovalo k tomu, že si domácí otevřou v závěru zápasu na hřišti pořádnou střelnici, jenže nenápadný centr na prakticky jediného soupeře v našem velkém čtverci podcenil vybíhající T.Michalec a nestačil se divit, když balón po hlavičce popkovického borce skončil za jeho zády. Najednou se zrodilo na Chvojně ještě pořádné drama a především manažer Pětioký neměl s praporkem v ruce na pomezní čáře daleko k srdeční příhodě. Červenobílí však již otěže zápasu nepustili a získali velmi důležité tři body, ačkoliv cesta k nim byla velmi trnitá a nepříliš početné obecenstvo v ochozech, které očekávalo jasnou destrukci oslabených hostí, bylo v hodnocení duelu poněkud rozpolceno. Příští neděli zajíždí Chvojno na hřiště dalšího celku z popředí tabulky, mikulovického B-týmu, půjde tedy znovu o hodně, věřme, že svěřenci Václava Kropáčka ml. těžký mač zvládnou a potvrdí dobrý vstup do letošní sezóny.