Zápasy, tabulka

Vysoké Chvojno - Litětiny B   2:0

Na Chvojně byl k vidění jednostraný duel, hromadná šarvátka a bohužel jen dva góly v síti hostů, kteří se prezentovali totální defenzivou a prakticky Michalcovu bránu neohrozili

Vysoké Chvojno – Litětiny B   2:0

Branky: Hošek, Forgo

Rozhodčí: Jakoubek

ČK: T.Michalec

Diváků: 40

Sestava: T.Michalec – Jirák – P.Komárek, Hošek, Flégl – L.Horák (Šefrenko), M.Komárek, Forgo, Jan Müller (Kropáček) – Malý, Kalavský

Chvojno po kanonádě v Dašicích přivítalo nejslabší celek soutěže z Litětin a nutno podotknout, že při vší úctě náš soupeř v sobotním utkání aktuální tabulkové postavení svým výkonem absolutně potvrdil. Kouč Kropáček musel vyřešit absenci obou klasických útočníků a nově i zraněného Jakuba Müllera, na hrotu se tak objevila dvojice Malý – Kalavský. Začátek zápasu domácím vyšel velmi dobře, ihned se chopili iniciativy a po rohu M.Komárka a hlavičce koho jiného než zcela neobsazeného kanonýra Hoška šli i do vedení. Borci z Litětin se omezili jen na sporadické útočné aktivity a povětšinou pouze čekali na své polovině na to, co vymyslí červenobílí. Ti v nastoleném tempu po vedoucí brance značně polevili a aktivitou hýřili pouze Kalavský s Malým, velmi dobře odehrál první půli i levý bek Flégl. A právě po jeho lahůdkové kolmici mezi dva hráče se v dobré šanci objevil Jan Müller, ale svou střelu nasměroval přímo do rukavic hostujícího brankáře. Poté M.Komárek výtečně našel na šestnáctce volného L.Horáka, jehož pohříchu zradilo zpracování v okamžiku, kdy mohl postupovat sám na bránu. Litětinský gólman se pak musel pořádně červenat, když z uctivé vzdálenosti zahrával přímý kop domácí Forgo a jeho oblouček, mířící přesně doprostřed hostující svatyně, zapadl k překvapení všech přihlížejících pod břevno – 2:0. Více vzrušení první poločas nepřinesl, o to interesantnější však byla druhá půle. Do ní zastoupil rekonvalescenta L.Horáka Šefrenko, jenž se hned uvedl dvěma pěknými patičkami. Po deseti minutách mohl definitivní hřebíček do hostující rakve přidat Kalavský, když po obrovské minele litětinské obrany obešel na hranici velkého vápna gólmana, bohužel však nedokázal zacílit do zcela opuštěného prostoru mezi třemi tyčemi. Pak přišel moment, který zřejmě diváci na Chvojně zase hodně dlouho neuvidí. Sudí Jakoubek už od začátku pouštěl dost tvrdou hru především ze strany hostujících obránců. To se mu vymstilo, když po jednom z nevybíravých zákroků Litětinských v šestnáctce Chvojna skončil na trávníku Hošek, který nádavkem již ležící obdržel od svého protivníka ještě ránu. Role mstitele se okamžitě ujal T.Michalec a také Flégl a strhla se mela, za níž by se možná nemuseli stydět All Blacks na probíhajícím rugbyovém šampionátu, ve fotbale však nemá obdoby. V jednu chvíli byl v rohu velkého čtverce chumel snad osmi hráčů a došlo i na pěsti. Arbitr Jakoubek s ledovým klidem udělil za tuto hromadnou bitku po jedné červené kartě na obou stranách, leč situaci tím příliš neuklidnil. Do sprch musel T.Michalec, což pro Chvojno znamenalo stažení Jana Müllera, do brány se postavil Kropáček. Chvojno tento moment vyburcoval, po centru P.Komárka měl nejprve dobrou možnost ke zvýšení skóre Malý, posléze krásně pálil z třiceti metrů těsně nad Flégl, po Hoškově bochánku opět Malý z voleje netrefil branku a rychlý kontr Kalavského zastavil zdvižený praporek pomezního. Litětiny zahrozily jedinkrát v zápase až těsně před závěrečným hvizdem, když po ojedinělém centru hlavičkoval v dobré pozici hostující útočník těsně mimo. Chvojno tak získalo povinné tři body, po koncertu v Dašicích ale herně neoslnilo a slaboučkého protivníka nechalo dlouho doufat v bodový zisk. Díky zaváhání Velin a remíze Rovně ale Kropáčkův soubor okupuje již druhou příčku tabulky, a to pouze o skóre za roveňským lídrem. Příští týden se červenobílí představí na plochodrážním stadionu ve Svítkově, kde změří síly s místním Paramem a na zdejším „letišti“ by to chtělo zcela jistě bodovat.