Zápasy, tabulka

Popkovice - Vysoké Chvojno   2:0

Chvojno herně v zápase jasně dominovalo, ale v koncovce předvedlo naprosto žalostné představení a domácí zásluhou dvou proměněných pokutových kopů kanonýra Vejdělka zvítězili

Popkovice – Vysoké Chvojno    2:0

diváků: 20

ČK: Hodyc

sestava: T.Michalec – Flégl – L.Horák (Kropáček), Hošek, P.Komárek – P.Horák, Forgo (Malý), M.Komárek, Kalavský – Čefelín, Hodyc

Chvojno zajíždělo k dalšímu důležitému střetnutí na hřiště Popkovic, kde se červenobílým tradičně vůbec nedaří. Smutnou bilanci posledních sezón, kdy blahé paměti Chvojno nepřivezlo z popkovického pažitu ani bod, bohužel Kropáčkovi svěřenci prodloužili o další duel. Zápas začal pro hosty velmi nešastně. První šance Popkovických ještě gólem neskončila, ale po deseti minutách fauloval L.Horák v šestnáctce kanonýra Vejdělka, sám postižený se chopil exekuce pokutového kopu a poslal domácí do vedení. Hra se posléze vyrovnala a růžky začali vystrkovat i hosté z Chvojna, nejprve M.Komárek krásně prostrčil na hranici velkého čtverce P.Horákovi, ten ovšem místo střely dělal ještě kličku a  dobíhající domácí obránce mu ve stoprocetní příležitosti míč ukopl na roh. Krásnou individuální akcí se posléze prezentoval Hodyc, jenž se zprava ve vápně obtočil kolem bránícího soupeře, který ho nejspíš i fauloval, ale náš forvard souboj ustál a vyslal na domácí bránu prudkou ránu k protější tyči, kterou popkovický brankář reflexivně a spíše jen náhodou vytěsnil těsně nad svou horní tyč. V tu chvíli bylo odehráno přibližně třicet minut z první půle, další dění na trávníku však mělo až do pauzy s fotbalem společného jen pramálo, nebo se hosté více než na samotnou hru soustředili na diskuze s neoblíbeným rozhodčím, na kterého by si skalní fandové jistě vzpomněli v souvislosti s nejprve neuznaným, posléze uznaným gólem v Mikulovicích. Situace se pak poněkud vyhrotila, když nejprve P.Horák centroval z pravého křídla z pozice jasně před brankovou čárou na zcela osamoceného M.Komárka, jenž mohl z malého vápna zakončovat do prázdné branky, jenže domácí pomezní velmi nesportovně odmával aut, následovala žlutá karta za sice oprávněné, ale absolutně zbytečné Horákovy protesty, poté ještě několik kontroverzních situací uprostřed pole a pak už jen vyhrocená konverzace mezi sudím a chvojenskou lavičkou a minimálně třetinou hráčů. Nehrálo se tak dobře deset minut, které nebyly nastaveny. Do konce první půle se tak již ani před jednou z branek neodehrálo nic převratného, dílem též proto, že Chvojno nevyužilo dva přímé kopy z velmi nadějných pozic. Po změně stran převzalo otěže zápasu jednoznačně Chvojno a domácí obrana zle nestíhala. Jen sám P.Horák měl tři vyložené šance, do kterých ho vyslal vždy M.Komárek, jenže s nimi naložil naprosto diletantsky a hostující lavička si musela rvát vlasy. Velkou možnost nevyužil ani Čefelín, když přehazoval z pravé strany vybíhajícího gólmana a bohužel i branku, Kalavský přímo z rohového kopu trefil spojnici. Samostatnou černou kapitolou utkání byly standardní situace v podání červenobílých. Přetížená popkovická defenziva totiž stíhala brzdit rychlé kontry Chvojna mnohdy jen za cenu faulů v okolí šestnáctky. Při exekuci následných kopů ze skvělých pozic se postupně vystřídali Forgo, Hodyc a M.Komárek, leč výsledek byl naprosto tristní – jediná střela nemířila mezi tři tyče. A tak přišlo, co přijít muselo. Dopředu prakticky neškodné Popkovice se podruhé v zápase mohly spolehnout na svého vůdce Vejdělka, kterému tentokráte ve vápně nastavil nohu Flégl, pokutový kop, 2:0. Chvojenskou bídu dokreslil zbytečným skluzem zezadu na polovině hřiště Hodyc, který viděl druhou žlutou a odebral se někam do míst, kde se mezi slepicemi a polorozpadlými kabinami nacházely sprchy. Chvojno ještě prostřídalo a i v deseti bylo herně lepším týmem, jenže v poslední minutě ukázal i kouč Kropáček, který na posledních deset minut vyběhl na hrot, že Chvojno by nedalo branku, ani kdyby se hrálo do půlnoci, když z pěti kroků před brankovou čarou nedokázal alespoň zkorigovat nepříznivé skóre. Popkovice tak Chvojno vyškolily z produktivity a pozápasová bouřka v kabině ze strany přihlížejících činovníků byla zasloužená, nebo tragi(komi)cké zakončení je raritou i v tak „kvalitní“ soutěži, jakou chvojenský Sokol hraje.