Zápasy, tabulka

Vysoké Chvojno - Paramo Pce   2:1

Pěkný kombinační fotbal, znovu množství šancí, tři branky, tři nastřelené tyče a vítězství domácího celku přinesl sobotní prosluněný podvečer, po němž červenobílí stále mohou snít postupový sen

Vysoké Chvojno – Paramo Pardubice  2:1

Branky: Malý, Čefelín

Rozhodčí: Chvojka

Diváků: 60

Sestava: T.Michalec – Jirák – Kalavský, M.Komárek (H), L.Horák – Malý (Jakub Müller), P.Horák, Forgo (Neumann), Jan Müller- Hodyc (Flégl), Čefelín

V předposledním domácím zápase sezóny přivítalo Chvojno na svém hřišti pardubické Paramo. Soupeřovo mužstvo tvořili především mladí borci, kteří byli od úvodních minut Chvojnu zdatným partnerem v tentokráte velmi pohledném střetnutí. Po počátečním oukávání se dříve osmělili domácí a Rowdies už málem oslavovali branku, když po Forgově rohu odvracela hostující defenziva jen k Čefelínovi, jenž na hranici vápna z otočky nádherně vypálil a orazítkoval levou tyč, poté ještě dorážel do prázdné Hodyc, leč nejenže stál v ofsajdu, ale odkrytou svatyni netrefil.Další stoprocentní možnost zahodil P.Horák, který po krásném centru z pravého křídla zcela osamocený hlavičkoval z malého vápna přesně do míst, kde stál hostující brankář, jenž dokázal míč vyrazit. Na druhé straně vytasil Michalec bravurní zákrok proti střele hostujícího záložníka z velmi dobré pozice. Přibližně po třiceti minutách přišla nádherná akce, kterou rozjel stoper Jirák, když krásně vysunul rychlíka Kalavského, ten, jak je jeho dobrým zvykem, i z pozice beka vysprintoval přes celé hřiště, znemožnil dva soupeře a předložil na stříbrném podnosu pod sebe míč Malému, jenž nekompromisně zatloukl kulatý nesmysl do sítě. A červenobílí měli i další příležitosti. Forgo vybojoval na polovině hřiště míč, rychlým pasem vysunul P.Horáka, který ve skluzu nepropálil z dvanácti metrů vyběhnuvšího gólmana Parama, následně M.Komárek (H) po další ze standardních situací hlavičkoval dobře na branku, opět skvěle zasáhl hostující brankář. Hosté pak odolali nejméně třem dalším nebezpečným přímým kopům a těsně před poločasem udeřili, když po kombinaci na levém křídle dostal jeden z hostujících borců přesný pas na velké vápno a fantasticky trefil z voleje k protější tyči, Michalec neměl sebemenší nárok. Chvojno tak zakončilo první půli zle, gól do šatny mrzel o to víc, že rozdíl mezi oběma mužstvy měl být podle poměru gólových příležitostí nejméně tříbrankový. Naštěstí však nedlouho po pauze využil zaváhání stopera Parama Čefelín, pláchl zbylým hostujícím zadákům, pravačkou nejprve znovu trefil tyč, ale stihl ještě dorazit míč do místa určení a rozjásal slušnou návštěvu – 2:1. Za pět minut pálil levou z dvaceti metrů z dalšího přímého kopu nádherně do břevna Jakub Müller. Herní převaha Chvojna ovšem začínala v této fázi utkání již brát za své a hosté se osmělovali směrem k Michalcovi stále častěji. Červenobílí se pak již v posledních dvaceti minutách soustředili na obranu a vyráželi do rychlých brejků. Hlavní postavou byl dvakrát střídající Flégl, když nejprve zakončil protiútok čtyř proti jednomu nepřesnou přihrávkou, o chvíli později pak podobnou situaci již řešil střelou, ale ani tentokrát celá akce nevedla ke třetímu chvojenskému úspěšnému zásahu. Na posledních deset minut přikovali hosté Chvojno před jeho šestnáctku, dlouho se ale domácí obraně dařilo krotit střelecké choutky hráčů Parama. Těsně před koncem základní hrací doby mohl dokonce rozhodnout Neumann, jenž naskočil za Forga v samém závěru duelu, ale ani on nedotáhl svůj brejk ke kýženému zakončení, a tak všem přihlížejícím řádně zatrnulo, když se už v nastavení dostal v šestnáctce ke střele hostující borec a zazvonil svou pumelicí na břevno naší brány. Tím utkání prakticky skončilo a Chvojnu tak tentokráte v závěru přálo i štěstí, celkově si ale myslím, že vítězství domácích bylo zasloužené a ač hosté předvedli sympatický kombinační výkon podpořený skvělým gólmanem, Chvojno bylo přece jen o fous hladovější a nebezpečnější v předbrankovém prostoru. Výhrou na Paramem se vzhledem ke ztrátě Mikulovic v Rovni Kropáčkovi hoši dotáhli bodově na prozatím vedoucí celek soutěže, v dvoubodovém závěsu zůstávají Veliny. A právě ke krásnému roubenému kostelíku povede příští sobotu cesta chvojenských hráčů k poslednímu venkovnímu střetnutí letošního jara. Ve hře je zatraceně hodně – postup do III.třídy, na nějž si dvě kola před koncem stále brousí zuby hned tři mančafty. Derby s Velinami tak slibuje obrovský náboj, doufejme, že i hojnou diváckou účast a v nejlepším případě i kvalitní výkon Chvojna spojený s bodovým ziskem. Jak se červenobílí poperou s velikou příležitostí se můžete přesvědčit v sobotu od 17:00 na prosvětleném velinském stadionku.