Zápasy, tabulka

Vysoké Chvojno - Moravany B   1:7

Týden po demolici v Ostřešanech se Chvojno podobným způsobem prezentovalo i na vlastním hřišti a začátek sezóny je pro jeho hráče zatím noční můrou
V sobotu dorazil na kopec ne příliš oblíbený soupeř z Moravan a jelikož bude tento tým nejspíše aspirovat na postup do okresu, tak se rozhodně nedal očekávat jednoduchý zápas.
To, co se ale pak na hřišti událo, lze nazvat malým Waterloo po chvojensku. Napomohla tomu i velká absence hráčů ze základní jedenáctky. Za stále za klokany hrajícího Čefeldu musel tentokrát do útoku Schejbal. V obraně byla znát absence Filipa, Faltyse a Centnera. V záloze pak chyběl Horák s Hozákem a v útoku kromě již zmiňovaného Čefeldy i Petr Michalec.
Zápas zahájil sudí Sponner s několikaminutovým zpožděním, které způsobila absence jednoho z pomezních rozhodčích. Od začátku hráli hlavně hosté. V páté minutě domácí obrana ztratila míč, z čehož se zrodila úvodní šance Moravan. Následoval rohový kop a první z mnoha zákroků Mižála v bráně. Následný obraz zápasu se podobal tomu minulému - míč byl mnohem častěji na soupeřově kopačkách a chvojenští se snažili hrozit zejména z rychlých brejků. První nebezpečnou střelu na moravanskou bránu vyslal Malý po přihrávce Schejbala.
Hosté pokračovali v dobývání chvojenské svatyně, ale v prvních patnácti minutách ještě pozorně bránicí defenzíva dokázala jejich pokusy úspěšně eliminovat.
Rostoucí čas a ubývající síly ale nehrály v prospěch domácích. V 18té minutě kopali Moravany přímý kop. Ten se jim nepovedl. Z rychlého protiútoku se do šance dostal Schejbal, ale ani on neuspěl. V 25té minutě posoudil Bivoj Pařízkův zákrok na půlce jako faul. Jak již bývá zvykem, tak se chvojnovští hráči namísto soupeři věnovali diskuzi s rozhodčím. Toho Moravany využily - rychle rozehrály dlouhý křižný pas za obranu, kde nikým nekrytý hráč měl dost času na zpracování balonu a vstřelení úvodního gólu.
Na tento zásah dokázalo Chvojno ještě odpovědět. O tři minuty později Kalavský předskočil hostujícího útočníka a nahrál Ryšavému. Pavel nechal za sebou obranu hostů, obešel i brankáře a bylo vyrovnáno. Ve 40té minutě střela Moravan orazítkovala břevno. Pak následoval rohový kop, při kterém hostující hráč naběhl na roh malého vápna a hlavičkou podruhé překonal domácího gólmana. Ve 44té minutě se ještě dostali dopředu domácí, Kalavský ale střílel z rohu velkého vápna nad. To bylo za první poločas vše.
Totální kolaps Chvojna nastal (stejně jako minulý zápas v Ostřešanech) po změně stran. Během prvních deseti minut dokázaly dát Moravany tři góly a v podstatě bylo po zápase.
Domácí se ještě snažili o korekci výsledku, ale spíše než k ohrožení soupeřovy brány docházelo k nájezdům hostujících hráčů do otevřené obrany domácích. V 70té minutě se na hřiště po dlouhé době podíval Honza Muller. O pět minut později padl další gól do sítě Chvojna, před kterým ale zahrál hostující hráč rukou, jež sudí Sponner neodpískal. Tuto situaci psychicky neunesl stoper Flachs a po několika invektivách na adresu Bivoje se poroučel ze hřiště. Za stavu 1:5 a v deseti lidech bylo už přáním domácích jen zápas nějak dohrát, ale v pohodě hrající hosté s tím ne tak úplně souhlasili a po několika zahozených a bohužel i několika nezahozených šancích donutili nešastného Mižála lovit míč ještě dvakrát.
Podrtženo sečteno - mnohem lepší Moravany zvítězily po zásluze. První půle ze strany Chvojna ještě jakž takž, druhá tragická. Jestli budeme s tímto nasazením, pohybem a obětavostí na hřišti pokračovat, tak bude záchrana třetí třídy někde na pokraji hororu, SCI-FI a fantasy seriálu o dalších dvaceti dvou dílech.