Zápasy, tabulka

Vysoké Chvojno - Staré Hradiště B   3:6

Po dobrém výkonu v Jaroslavi přišla ledová sprcha v podobě domácího debaklu s týmem Hradiště, která červenobílé po dvou nadějných duelech posadilo velmi tvrdě zpátky na zem...

Vysoké Chvojno – Staré Hradiště B   3:6

branky: Ryšavý, Pařízek, Faltys

diváků: 50

rozhodčí: Jakoubek

sestava: Jakub Müller – Komárek  - Malý (Filip) (Flégl), Faltys, Centner – Hozák (Schejbal), Brouček (Jan Müller), Pařízek, P.Michalec – Čefelín, Ryšavý

Po nečekané vydřené remíze z Jaroslavi přivítalo Chvojno v prvním ze dvou domácích závěrečných duelů roku rezervu Starého Hradiště. A pokud někdo čekal z tohoto dvojzápasu bodový zisk, tak větší šance se přece jenom rýsovala proti sice tradičně velmi dobře technicky disponovanému, leč poněkud „zkušenějšímu“ kádru Hradiště. Náš soupeř však v průběhu letní přestávky posílil o letitého litětinského šutéra Schejbala a jak se v sobotu ukázalo, není vždy tak docela pravdivá klasická poučka, že jeden hráč mužstvo nedělá. I v domácí sestavě se hodně diskutovalo o jednom jménu, předmětem zájmu byl třízápasový trest, který disciplinární komise vyměřila brankářské opoře Tomáši Michalcovi. Dodejme, že druhý jaroslavský vyloučený Lukáš Forgo si vysloužil stop na dvě utkání. Ponecháme-li stranou polemiku o oprávněnosti těchto sankcí, bylo jasné, že kouč Brouček bude muset řešit zapeklitou věc – obsazení postu brankáře. V Jaroslavi se této úlohy sice výborně ujal Ondra Schejbal, leč v sobotu nakonec dostal přednost zkušenější a několika dobře odchytanými zápasy zocelený Kuba Müller. Jenže ryšavý démon tentokrát neměl tak docela svůj den a především mu nepomohla v Jaroslavi výtečná chvojenská obrana. Domácí začali velmi laxně a již po několika sekundách musel Müller tasit výtečný zákrok proti zakončení hradišského forvarda z bezprostřední blízkosti. Ačkoliv se Hradiště do útoku příliš nehnalo, na první brankový úspěch se hosté ani příliš nenadřeli, Malý neustrážil svého hráče a na jeho nenápadný pokus z levé strany šestnáctky, který navíc jemně tečoval Komárek, Müller nedosáhl – 0:1. Chvojno bylo sice dvacet minut na útočné polovině doslova jalové, domácí hráči propadali v osobních soubojích a jejich nasazení se s týden starým duelem odehraným v devíti mužích vůbec nedalo rovnat, přesto stačil jeden rychlý průnik Hozáka po levém křídle vyšperkovaný perfektním centrem do šestnáctky, kde míč ještě posunul Čefelín nabíhajícímu střelci Ryšavému, a bylo vyrovnáno. Pak ještě po faulu na pronikajícího Pařízka Hozák slušně pálil z přímého kopu těsně nad, to bylo však ze strany červenobílých v prvním poločase absolutně vše, tedy co se týká ofenzivních aktivit. To na druhé straně začal úřadovat hostující Schejbal, se kterým si domácí beci naprosto nevěděli rady. Nejprve připravil gólovou pozici pro jednoho ze svých spoluhráčů, aby následně nachytal svojí typickou dělovkou ze střední vzdálenosti Müllera na švestkách, kdy náš lapák vůbec nedokázal na křižnou ránu k tyči reagovat. První poločas tak skončil za velmi nepříznivého stavu pro červenobílé. Naše lavička reagoval dvojím střídáním, na plac vyběhli Filip a Jan Müller, Čefelín se stáhl do zálohy a na hrotu tak vedle Ryšavého operoval Hozák, nicméně obraz hry se nezměnil. Hradiště záhy přidalo čtvrtou branku a akcie Chvojna v tu chvíli klesaly hluboko k nule. Jiskru naděje vykřesal technik Pařízek, který v soupeřově vápně obehrál tři protivníky a s ledovým klidem zavěsil, následně Hozák pálil z dobré pozice do břevna, po gólu volal i výtečný centr Jana Müllera, na který tři metry před brankovou čarou jen těsně nedoskočil P.Michalec, jenže branky padaly do chvojenské sítě, po rychlém brejku předložil Schejbal nabíhajícímu souputníkovi kulatý nesmysl prakticky před prázdnou bránu a Müller inkasoval popáté. Kalich hořkosti si zastupující brankář Chvojna vypil do dna po několika minutách, kdy za jeho záda prošla nepříliš prudká střela z dvaceti metrů. V tu chvíli již bylo o osudu zápasu definitivně rozhodnuto a domácí hráči vypadali na trávníku chvílemi spíše jako sparingpartneři svému soupeři. Alespoň mírnou kosmetickou úpravu výsledku zařídil chvíli před koncem Faltys, dojem ze zpackaného duelu to ale v očích přihlížejících fandů zřejmě příliš nevylepšilo. Chvojno tak spadlo zpátky na předposlední příčku a před posledními Litětinami má náskok pouhých dvou bodů.