Zápasy, tabulka

Vysoké Chvojno - Dražkovice   2:1

Poslední mistrovský mač roku skončil pro Chvojno vítězně, díky výbornému výkonu a dvěma brankám Čefelína červenobílí porazili doma Dražkovice.
Vysoké Chvojno – Dražkovice 2:1
branky: 2x Čefelín
rozhodčí: Zeman
diváků: 50
sestava: Jakub Müller – Flachs – Malý, Faltys, Jan Müller – P.Michalec, Pařízek, Komárek (Centner), Čefelín (Brouček), Horák – Schejbal (Ryšavý)

K poslednímu duelu podzimu přijelo na kopec mužstvo Dražkovic. Nᚠsobotní soupeř byl v loňské sezóně černým koněm a dlouho se držel v závěsu za nakonec postupujícími Ředicemi. Na jaře pak červenobílí v Dražkovicích před televizními kamerami dostali řádně za uši, nedalo se tedy čekat, že by hosté měli být snadným soustem, zvl᚝ pro rozklížený chvojenský celek, kterému opět chybělo několik opor. Kouč Brouček v bráně podržel Jakuba Müllera a ten se mu odvděčil jistým výkonem, který se stal základním stavebním kamenem našeho sobotního úspěchu. Chvojno se zajímavě poskládanou obrannou čtverkou začalo hodně špatně a po deseti minutách Dražkovicím vysloveně darovalo vedení, když Faltys nedokázal odvrátit centr z rohového kopu, míč se dostal k nepokrytému hostujícímu střelci a ten neměl příliš starostí uklidit ho do sítě za Müllerovými zády – 0:1. Další náramně vítanou pomoc následně nabídl Dražkovickým Horák, který doslova nabil ke střele protihráči, Müller však vytáhl výborný zákrok a udržel tak nejtěsnější možný rozdíl ve skóre. Jakkoliv byli červenobílí dopředu dlouhou dobu absolutně neškodní, z letargie je vyvedla individuální paráda Čefelína, který vystihl kousek za půlícím kruhem rozehrávku hostů a nerozpakoval se z první napálit balón rovnou nad hlavou vyběhnuvšího dražkovického gólmana, který se stihl jen otočit a sledovat, jak míč končí za brankovou čarou. Co vám budu povídat, byl to lob roku a mladý blonďatý šutér zaslouženě sklidil ovace publika i gratulace spoluhráčů. Do poločasu se na hřišti již nic významného nestalo, k vidění byl boj o každý metr a pouze minimum brankových příležitostí na obou stranách, za zmínku stojí snad jen z velmi nadějné pozice rozehrávaný Komárkův přímý kop, který skončil dva metry vedle tyče. Obraz hry se příliš nezměnil ani ve druhé půli, hosté měli sice zřetelnou územní převahu, ale přes konsolidovanou domácí defenzivu vedenou Flachsem se nebyli schopni prosadit do zakončení. A tak zaúřadoval opět hrdina zápasu Čefelín, který se po pravé straně prodral do šestnáctky a z ostrého úhlu procedil míč k protější tyči – 2:1. Červenobílí se posléze zaměřili již jednoznačně na ubránění hubeného náskoku a ač to ke koukání příliš nebylo, dokázali i přes dvě zajímavé příležitosti Dražkovických nakonec utkání dotáhnout do vítězného konce. Pohříchu teprve potřetí v sezóně. Nicméně na rozlučku k Josému se šlo přece jen poměrně zvesela. Chvojno tak končí podzim těsně nad sestupovou zónou a jaro čeká Broučkovy svěřence určitě pekelné, uvidíme, s jakým kádrem a v jaké formě do něho červenobílí v březnu vstoupí.