Zápasy, tabulka

Dražkovice - Vysoké Chvojno   3:1

Chvojno v Dražkovicích dlouho sahalo minimálně po remíze, jenže nakonec odjelo s prázdnou...
 Dražkovice – Vysoké Chvojno  3:1

branka: Schejbal

diváků: 25

sestava: Jak. Müller – Komárek – Filip, Faltys, Kalavský (Centner) – Horák, Pařízek, Brouček (Flégl), Ryšavý, Malý - Schejbal

V úvodním jarním klání čekal Chvojno výjezd do Dražkovic, odkud si loňského jara odvezl Broučkův ansámbl šestigólový příděl a kde se červenobílí poprvé, ač nepříliš lichotivém světle, představili i na televizních obrazovkách. Alespoň trochu optimismu do žil však mohla hostujícím borcům napumpovat vzpomínka na závěr podzimu, kdy dokázali svého sobotního soupeře v domácím prostředí zdolat poměrem 2:1. Hvězdou tohoto duelu byl dvoubrankový střelec Čefelín, který však tentokrát z neznámých příčin nedorazil z pražských studií a ještě více přidělal vrásky na již tak dosti zkrabatělém čele chvojenského Mourinha Brouka, kterému z nejrůznějších důvodů chybělo několik dalších stabilních článků sestavy, zejména vykartovaný gólman Michalec. Na jeho místo se tak stejně jako v závěru podzimu postavil Jakub Müller a čistého konta si vskutku dlouho neužil, nebo již po třech minutách se domácí dostali k nenápadné akci a zakončení z pravé strany šestnáctky a Kuba se za přízemní střelou k protější tyči natahoval marně – 1:0. Katastrofický úvod naštěstí na chvojenských hráčích nezanechal nějaké fatální následky a ti tak trpělivě vyčkávali v pevném obranném bloku ještě vyztuženém Ryšavým jako pátým halvem a snažili se vyrážet do rychlých brejků. V jednom z nich pláchl po neuvěřitelném sprintu přes půl hřiště dvěma soupeřům Malý, jenže jeho zakončení z hranice velkého čtverce postrádalo to samé, co střelba Verči Vítkové v biatlonovém Kontiolahti, tedy klid a přesnost. Dražkovičtí jinak sice měli herní převahu a výrazně více drželi míč na svých kopačkách, jenže do zakončení se prakticky nedostávali a červenobílý obranný val fungoval naprosto spolehlivě. To domácí ne vždycky psychicky unášeli a množily se jejich velmi ostré zákroky. Nutno podotknout, že hosté se nenechali a tak se na po zimní pauze zle zbídačeném dražkovickém trávníku často velmi jiskřilo. Šancí před oběma brankami bylo v první půli pomálu, až přišlo nenadálé vyrovnání, když Pařízek na několikerý pokus našel na pravém křídle neobsazeného Horáka, na jehož přízemní pas si mezi beky zaběhl Schejbal a svým druhým gólem ve chvojenském dresu srovnal skóre. A jak naši borci skvěle ukončili první poločas, stejným způsobem mohli vstoupit i do toho druhého. Ryšavý hned po obrátce uloupil míč chybujícímu dražkovickému zadákovi a postupoval sám proti domácí bráně. Míč si rovnal tak dlouho na svoji pravačku, že polovina hostujícího mančaftu již přemýšlela, jak oslaví vedoucí branku, jenže Pavel poslal svoji střelu pouze do tyče a neprotrhl tak střeleckého smolíka z druhé půle přípravného mače ve Žďáře. A jak se později ukázalo, byla tato zahozená loženka zlomovým momentem celého zápasu. O deset minut později byl na hranici dražkovického pokutového území jednoznačně faulován Brouček, jenže p횝alka sudího zůstala nepochopitelně němá, domácí přešli k bleskurychlému kontru, jejich forvard se štěstím obešel dva bránící Chvojnováky a prostřelil Müllera. Reagovat mohl Ryšavý, který se už už řítil k reparátu svého předchozího samostatného úniku, jenže arbitr měl podruhé jakýsi blikanec a Pavlovi odpískal hraní rukou. Jiskra naděje vysvitla pro Chvojno čtvrthodinu před koncem, kdy domácí kapitán viděl za nemístné protesty druhou žlutou a odebral se do sprch. Chvojno Dražkovické přitlačilo, ale vyloženou šanci si již nevypracovalo, byl to naopak náš soupeř, kdo minutu před koncem po brejku do otevřené obrany pečetil výsledek na konečných 3:1. Výsledek je to vzhledem k vývoji střetnutí snad ještě krutější než loňský debakl a všichni zúčastnění vědí moc dobře, že minimálně bod pro Chvojno visel ve vzduchu a byl by velice vítaným polštářem před možná klíčovou bitvou v boji o záchranu třetí třídy, která se na Chvojně odehraje v sobotu. Chvojenské kavalerii se do cesty postaví litětinští rudí bratři a půjde o pomyslných šest bodů. Červenobílí mají ostatně tradičnímu rivalovi po ostudné porážce z úvodu podzimu co vracet.