Zápasy, tabulka

Vysoké Chvojno - Litětiny   3:1

Soutěž o to, kdo spálí vyloženější tutovku, nakonec málem skončila pro červenobílé zle nedobře, vysvobození přinesla až hlavička svátečního střelce Míši Flégla.

Vysoké Chvojno – Litětiny   3:1

branky: Čefelín, Flégl, Ryšavý

diváků: 40

rozhodčí: Šebetka

sestava: T.Michalec – Komárek – Malý, Faltys, Centner – Horák, Pařízek, Čefelín, Jakub Müller (Flégl) – Ryšavý, Schejbal

Pokud se říká, že některé zápasy jsou „o šest bodů“, pak jeden takový se v sobotním větrném odpoledni hrál na chvojenském kopci. Střetli se soupeři, které v tabulce dělilo před výkopem pět bodů a kteří se svými podzimními výkony a výsledky pasovali do role bojovníků o udržení příslušnosti ve III. třídě, tedy domácí Chvojno a hosté z Litětin. Vítanou posilou v absencemi zmítané sestavě červenobílých byl návrat Lukáše Čefelína, jehož přítomnost logicky znamenala výrazné zvýšení ofenzivní síly domácího celku. Jak je důležité míti na trávníku Čefelína se ostatně domácí diváci mohli přesvědčit již po necelé čtvrthodině hry. Chvojenští sice v úvodu rozhodně nebyli aktivnějším týmem a zdáli se být možná až trochu zaskočeni živelnou hrou hostujících borců, kteří byli všude o krok dříve, nicméně byl to právě náš kanonýr na kopci známý pod přízviskem Boban, který se v první větší příležitosti se zbrusu novým modrobílým míčem vůbec nepáral a nekompromisně z hranice šestnáctky zavěsil – 1:0. Tento moment výrazně změnil obraz dění na hřišti. Chvojno převzalo iniciativu a spustilo drtivou ofenzivní smrš, které litětinská obrana odolávala pouze s vypětím všech sil a především zásluhou bravurního výkonu hostujícího gólmana. Ten nejprve nechal vzpomenout známého slávistického čaroděje, když reflexivním zákrokem stihl vytěsnit gólovou ránu Čefelína na břevno, následně skvěle vychytal Ryšavého a poradil si i s pokusem Faltyse, jenž chytře usměrňoval prudký balón z pravého křídla tam, kde ho chtěli domácí Rowdies vidět ze všeho nejvíce, to jest mezi tři tyče, ovšem litětinský brankář stál opět přesně tam, kde měl. Chvojno zahrávalo velké množství standardních situací, prosazovalo se však především kolmými přízemními přihrávkami směřujícími většinou na nabíhajícího rychlíka Ryšavého. V první půlhodině několik podobných čapkovsky řečeno průnikových pasů vyslal Kuba Müller, ten však brzy musel s výronem (prý kotníku) ze hřiště a nahradil ho Flégl. Do přestávky měl další tři vyložené šance Ryšavý, když nejprve přehodil vyběhnutého gólmana, jenže pomalý míč stihl ještě před brankovou čarou a také před dobíhajícím Schejbalem uklidit na roh hostující stoper, pak šel Pavel dvakrát sám z levého křídla, ale ani v jednom případě nezvolil optimální zakončení a obě akce končil s hlavou v dlaních. Litětinští si mohli jen blahopřát, že do kabin šli o poločase pouze s jednobrankovou ztrátou, protože kdyby jim červenobílí nadělili gólů pět, nikdo by se nemohl divit. Prakticky stejný scénář jako většina prvního dějství pak přinesl i úvod druhé půle. V řadách spalovačů mnohdy opravdu stoprocentních brankových příležitostí doplnil Ryšavého špílmachr Pařízek, který z luxusní pozice místo střely do opuštěné brány volil raději ještě kličku obránci a ze zakončení tak nebylo nic., neujala se ani hlavička osamoceného Schejbala z malého vápna, ani další dva střelecké pokusy Ryšavého z vyložených šancí. A přišlo to, co snad po podobném chvojenském hazardu s přízní fotbalových božstev i přijít muselo. Hbitý litětinský hrotový útočník se proháčkoval domácí obranou a rozradostnil své spoluhráče přesnou střelou, na níž Michalec nemohl dosáhnout – 1:1. A mohlo být ještě mnohem hůř. Opařené chvojenské souputníky musel výtečným zákrokem za další dvě minuty zachraňovat Michalec, když vytáhl konečky prstů další pokus litětinského střelce. Dvacet minut před koncem to s domácími nevypadalo vůbec dobře. Naštěstí se přece jen objevil kuchař, který věděl, jak namíchat gólový recept. A byl to trochu překvapivě střídající Míša Flégl, jenž si naskočil nikým neatakován na rohový kop z pravé strany a svou hlavou konečně rozvlnil litětinskou sí. Touto trefou nejenže poslal Chvojno znovu do vedení, ale víceméně definitivně zlomil odpor hostujících hráčů. A také tak trochu ukázal cestu parákovi Ryšavému. Toho totiž o chvíli později našel výtečnou přihrávkou na pravém křídle Malý a Pavel tentokrát již nic nevymýšlel a prostě ji „vyšil“ pod víko – 3:1, hotovo, konec. Těch balvanů, co padlo ze srdcí domácích příznivců...Chvojno po většinu duelu jednoznačně dominovalo a troufám si říct, že jeho vítězství nelze vnímat jinak než jako zcela zasloužené, ovšem s tak žalostnou koncovkou, jakou červenobílí předvedli, to v zápasech proti silnějším týmům určitě nepůjde.