Zápasy, tabulka

St. Hradiště B - Vysoké Chvojno   1:2

V posledním zápase sezóny Chvojno brankou Čefelína minutu před koncem zvítězilo na hřišti rezervy Hradiště a protáhlo svou sérii venkovních vítězství na čtyři v řadě.
 Staré Hradiště B – Vysoké Chvojno  1:2
branky: Faltys (pen.), Čefelín
diváků: 10
sestava: T.Michalec – Flégl – Filip, Faltys, Centner – Horák, Čefelín, Jan Müller (H), Kalavský – Ryšavý, Shejbal

Derniéru v letošním ročníku III. třídy představoval pro červenobílé zápas v Hradišti. Na podzim jsme s tímto soupeřem v domácím prostředí prohráli rozdílem třídy, bylo mu tedy co vracet. Oběma celkům šlo již pouze o kosmetické vylepšení jejich postavení v tabulce, což na straně Chvojna potvrzoval nebývalý počet omluvenek. Sestavu proto tentokrát opravdu nebylo těžké poskládat – kdo přijel a měl kopačky, ten šel na hřiště. V takřka subsaharském klimatu se nehrál špatný fotbal, domácí drželi více míč a snažili se o přízemní kombinaci, leč chvojenské obraně se až na výjimky poměrně dařilo ofenzivní choutky Hradišských, kteří jako již tradičně měli ve svém středu několik zkušených plejerů, již zvládli o den předtím zápas se starou gardou Holic (za kterou mimo jiné nastoupil třeba Bohouš Čefelín), zachytávat. V první půli se dvakrát zaskvěl navrátilec mezi třemi tyčemi Mižálo, jenž nejprve skvěle zneškodnil samostatný únik domácího forvarda, aby následně nejprve výtečně vyrazil prudkou střelu z hranice šestnáctky a ihned poté vychytal ve stoprocentní šanci dorážejícího protivníka. Protože se ve svých šancích na opačné straně hřiště neprosadili ani Čefelín a Horák, skončil první poločas bez branek. Do toho druhého domácí vyslali na pažit ostrostřelce Shejbala, sí chvojenské branky však rozvlnil po nenápadné dalekonosné ráně, kterou Mižálo drobně podcenil, domácí špílmachr a zajistil Hradišti vedení. Chvojno nesložilo zbraně a několika brejky notně zamotalo domácím zadákům hlavy. Obrovskou šanci měl po Horákově průniku po pravém křídle a zpětné přihrávce Čefelín, jenž už se dokonce radoval, ale jeho pokus skončil na břevně, od něhož putoval míč těsně před brankovou čáru a na malé vápno na kopačku Kalavského, ten bohužel nedokázal prostřelit chumel hráčů před ním a Hradišští prozatím těsné vedení udrželi. Pak ale Faltys rozehrál rohový kop nakrátko na Horáka, ten byl při pokusu o kličku v šestnáctce faulován a Jarda jako správný kapitán nařízenou penaltu s přehledem proměnil – 1:1. Dál se už hrálo vabank, obě strany měly několik slibných šancí, po gólu doslova volala zejména ta po nádherném centru Faltyse z pravého křídla, kdy Horák hlavičkoval snad ze tří metrů nad úplně prázdnou bránu, velmi dobrou možnost spálil po jednom z rohů také Shejbal (ten chvojenský :) ). Na druhé straně z přímých kopů dvakrát nepříjemně prověřil Michalce domácí ranař. Utkání pomalu spělo k remízovému konci, když se kus za polovinou hřiště vzepjal k velkému sólu nejlepší střelec Chvojna Čefelín, pláchl svým strážcům a zkušenou střelou k protější tyči zajistil svému týmu tři body, nebo minutu poté sudí utkání ukončil. Chvíli nato se nad Starým Hradištěm strhlo boží dopuštění, které trávník změnilo spíše v močál, to už však červenobílým vadit nemuselo, ti mohli slavit neuvěřitelnou čtvrtou venkovní výhru v řadě a konečné desáté místo v tabulce.