Zápasy, tabulka

Jaroslav - Vysoké Chvojno   1:2

V prvním zápase nové sezony Chvojno nečekaně a s VELKÝM štěstím porazilo Jaroslav a prodloužilo tak skvělou sérii na pátou výhru v řadě na hřišti soupeře.
branky: Komárek, H.Muller
diváků: 130
sestava: T.Michalec – Faltys – Centner, Vršanský, Kalavský – J.Muller, Komárek, Pařízek, Forgo (Flégl) - Shejbal (Filip), Ryšavý

Vysoké letní teploty vystřídalo příjemné ochlazení proložené dešovými přeháňkami, které jako by vítalo novou fotbalovou sezónu. Ta je pro všechny týmy ozvláštněna přechodem z papírového světa formulářů a registraček na moderní, elektronické zpracování všech údajů o utkáni a pro chvojnovské také tím, že poprvé v dlouhé historii klubu nastoupí potřetí po sobě do bojů v předpralesní lize.

K prvnímu utkání zajížděl chvojnovský výběr na lesem ukrytý pažit ležící u vesnice Jaroslav. Domácí se dávno před výkopem netajili ambicemi atakovat přední příčky tabulky a vzhledem k vysoké jarní výhře 6 ku 0 byli jasným favoritem. A tyto papírové předpoklady začali naplňovat hned od úvodního hvizdu. Okamžitě po výkopu se usadili na polovině hostů a jak kombinačně, tak individuálně dominovali na hřišti. Během prvních minut doslova přišpendlili hosty před jejich pokutovým územím, vytvořili si několik šancí a jen díky nepřesné mušce, pozornosti hostujících obránců a vyníkajícímu Mižálovi v brance zůstal stav beze změny.

Poté nápor mírně opadl, chvojenský tým se začal osmělovat a zajména z rychlých protiútoků vystrkovat růžky. V osmé minutě se míč po nákopu dostal na velké vápno Jaroslavi, brankář vyběhl z brány, ale obránce zazmatkoval a po nevýrazném odkopu se balón dokutálel na kopačku Komárka. Marek nepohrdl nenadálou šancí a zkušeně z první z nějakých 30ti metrů přehodil vše včetně vracejícího se lapáka - 0:1.
V dalších 15ti minutách se Jaroslav zdála trochu zaskočená nenadálým vývojem utkání. Její hráči měli dál převahu, ale už ne tak drtivou a náznaky šancí si vytvořilo i Chvojno. Asi největší spálil Shejbal - po úniku po levé straně mu sice obránce na penaltě vypích balón, ale ten ještě stačil Ondra dostihnout na (no možná těsně za) outovou čárou a pohotově z úhlu z nějakých 5ti metrů orazítkoval -  pouze tyč.

V poslední čtvrthodině první půle se domácí oklepali a zase zvyšovali tlak na přetíženou chvojnovskou obranu. Dál ale zahazovali jednu šanci za druhou. Asi největší měli v 35té minutě - po pasu přes obranu se jejich player řítil sám na kasu, ale nejříve ho vychytal Michalec a následnou dorážku znemožnil Faltys. A když se neujal ani žádný z několika přímých kopů a rohů, odcházelo se do šaten k nespokojenosti publika za ne úplně očekávaného stavu 0:1.

Druhý poločas začal stejně jako první - velkým náporem Jaroslavi. Hned v úvodu vytvořili domácí závar ve velkém vápně, ránu z hranici šestnáctky Tomáš vyrazil, ale na dorážku už dosáhnout nemohl. V poslední chvíli ho však zázračně zastoupil Faltys a stav zůstal nezměněn. Po několika minutách druhé půle se hra opět trochu uklidnila, domácí převaha byla vidět zejména před pokutovým územím a pramenila z ní řada střel (nepříliš přesných) a standardních situací, které však ke gólu také nevedly. Toho se ale nakone dočkali v minutě šedesátéšesté - paradoxně z ne příliš nebezpečně vypadající situace. Záložník nacentroval břed bránu, kde se  k balónu dostal zároveň Michalec a domácí útočník. Míč se od nich odrazil a pomalu se došoural za bílou čáru, aniž by ho přihlížející obrana stihla odkopnout - 1:1.

Ani po vyrovnávacím gólu se obraz hry nezměnil. Domácí stále útočili a hosté se spoléhali na brejky. Jeden jim zanedlouho vyšel - H.Muller se parádně probil po levém křídle přes několik protihráčů a před vápnem přenechal míč Shejbalovi. Ten si ho posunul do nadějné pozice a vypálil. Rána mu bohužel nesedla, ale alespoň trochu zaměstnal ne příliš vytíženého gólmana domácích.

Následoval kontr Jaroslavi. To si šikovný forvard pohrál s balonem, prokličkoval se na nějakých 15 metrů a předvedl jednu z mála opravdu nebezpečných střel. Ta se otřela o pravý růžek z vnější strany a skončila v síti - naštěstí jen té záchytné. Hra pokračovala, domácí se dále snažili a hosté už pomalu pokukovali po hodinkách, když přišel parádní moment H.Mullera. Rychlonohý štírek se protáhl po levé straně a z takřka nulového úhlu prostřelil ne příliš úspěšného brankáře domácích - 1:2. V poslední části zápasu, již za vydatného deště a sílících besků a hromů, další gól nepadl a pomyslná (i ta skutečná) mračna se nad Jaroslaví definitivně zatáhla. Následné cigi caga v kabině zakončilo úspěšný a s velkým stěstím vybojovaný zápas v Jaroslavi.