Perfektní výkon a pět branek na hřišti tradičního rivala z Ostřetína zajistilo Chvojnu podruhé v sezóně plný bodový zisk.

branky: Čefelín, Komárek, Horák, Shejbal, Pařízek

rozhodčí: Zeman

diváků: 60

sestava: T.Michalec – Komárek – Malý, Faltys, Centner – Jakub Müller (Shejbal), Pařízek, Čefelín, Kocián – P.Horák, Kalavský (P.Michalec)

Ačkoliv se v dosavadním průběhu podzimní části sezóny, pomineme-li hororové střetnutí v Mikulovicích, červenobílí borci prezentovali poměrně slušným herním projevem, od překvapivé výhry v premiéře na hřišti Jaroslavi již čtyři kola čekali na vítězství. Naděje chvojenských příznivců na další tři body se tudíž zákonitě upínaly k mači se zatím posledním týmem tabulky Ostřetínem, který v uplynulých pěti kolech vstřelil pouhé dvě branky, a na jehož bodovém kontě před nedělním výkopem svítila výrazná nula. S tradičně důraznou hrou Ostřetínských mívali Chvojenští v minulosti nemalé problémy, nicméně tentokrát na hřišti, které je ze dvou směrů do kopce, neponechali absolutně nic náhodě. První poločas by se dal nazvat hostující dominancí. Chvojno jasně vynikalo ve všech herních činnostech a jen tradiční slabina našich hráčů, tedy koncovka, zapříčinila, že bylo o co hrát i po pauze. Hosté vtrhli do zápasu jako velká voda a v první ložené příležitosti se po přesném pasu Horáka objevil Jakub Müller, nastřelil však pouze domácího gólmana. Ten byl ústřední postavou celého prvního poločasu. Hned o chvíli později totiž po rychlém úniku a chytrém přiuknutí Kalavského pálil ze stoprocentní pozice Horák, ostřetínský lapák se však vyznamenal a střelu vykopl pravou nohou. A tak mohlo Chvojno slavit teprve po ráně Čefelína z levé strany, na kterou již byl strážce domácí svatyně krátký – 0:1. Skóre mohl po chvíli zvýšit Malý, když si po faulu na Horáka postavil míč na značku pokutového kopu, jenže ostřetínského brankáře nepřelstil. Další jasnou penaltu o chvíli později sudí Zeman Chvojnu upřel, když byl postiženým opět Horák. Chvojno však pokračovalo v ofenzivním karnevalu, domácí obrana nestíhala a musela si vypomáhat fauly. Po jednom z nich, kdy byl těsně před vápnem sražen Čefelín, opět úřadovala pravačka podzimního nejlepšího střelce Chvojna Marka Komárka, jenž z přímého kopu podstřelil zeď a s trochou štěstí zvýšil na 0:2. Další stoprocentní šance měli nejprve po rohovém kopu na zadní tyči nabíhající Čefelín, následně z levého křídla zakončující rychlík Kocián, skóre se však už do přestávky neměnilo. Domácí za první poločas Michalce v naší bráně vůbec neohrozili. Do druhého poločasu vstupovali Chvojenští s vědomím, že dalších pětačtyřicet minut to budou mít do kopce a také proti poměrně silnému větru, který v prvním poločase trápil Ostřetínské především při dlouhých nákopech na naši obrannou polovinu. Na trávníku se však vlastně nic nezměnilo. Také druhá půle začala stoprocentní příležitostí Chvojna, agilní Kalavský v dobré pozici předložil míč ještě lépe postavenému Horákovi, ten to však již s kombinací přehnal, když se místo střely ještě snažil vrátit míč Kalavovi, pohříchu nepřesně. Pak přišla jedinkrát v zápase chvíle, kdy hostujícím hráčům i fanouškům poněkud zatrnulo. Po trochu nedůrazném přístupu chvojenské defenzivy se dostal do velké šance domácí forvard, jenže jeho střelu skvěle vyrazil T.Michalec a přidal svůj střípek do perfektně složené mozaiky nedělního chvojenského podvečera. Zanedlouho nejprve z přímého kopu Kuba Müller orazítkoval horní tyč ostřetínské brány, po dalších pěti minutách poslal Komárek nádherný, čapkovsky řečeno, „bochánek“ za obranu, který si stihl zpracovat Horák a v zakončení se tentokrát nemýlil – 0:3. Z Chvojna definitivně spadla nervozita a závěrečná dvacetiminutovka probíhala v takřka exhibičním tempu. Fotbalovou parádu předvedl zejména střídající Shejbal, když si po pěkném Centnerově pasu na levém křídle pohrál s bránícím soupeřem a milimetrovou ranou o tyč počtvrté rozvlnil sí domácí brány – 0:4. Další šance ke skórování měli Čefelín a po něm i Pařízek. Zkušený mozek hostující ofenzivy se nakonec dočkal ocenění svého velmi dobrého výkonu chvíli před koncem, když z malého vápna nedal domácímu lapákovi sebemenší šanci – 0:5. Skórovat pak mohl ještě Kocián, jemuž ke gólovému zakončení chyběl krok, a v poslední minutě rovněž další střídající borec P.Michalec, ani on však netrefil míč tak, jak by bylo třeba. I bez jejich gólového příspěvku však výsledek nedělního zápasu vyzněl pro Chvojno velmi příznivě a snad dodal i trochu sebedůvěry červenobílým bojovníkům do dalších těžkých střetnutí.