Zápasy, tabulka

Vysoké Chvojno - St. Ždánice   6:1

Vysoká výhra Chvojna se proti oslabenému soupeři zrodila především ve druhé půli, hosté mohou být rádi, že si nakonec z Chvojna odvezli v nůši pouze šest branek.
 Vysoké Chvojno – Staré Žďánice 6:1

Góly: 2x Kocián, Faltys (pen.), Ryšavý, Horák, P.Michalec

Rozhodčí: Svoboda

Diváků: 50

Sestava: T.Michalec (M. Horák) – Komárek – Kalavský, Faltys, Malý (Jakub Müller) – P. Michalec, Čefelín, Pařízek, Kocián – P. Horák, Ryšavý

Poté, co minulý týden Chvojno naplno bodovalo v zápase proti osmi mužům pardubického Torpeda, čekal v sobotu na červenobílé bojovníky domácí duel s celkem Starých Žďánic, který zatím okupuje spodní patra tabulky, a proto jsme tentokrát byli, především vzhledem k dosavadnímu průběhu sezóny, papírovými favority my. Navíc ani tentokrát nenastoupil náš soupeř kompletní. Ačkoliv Žďánicím chyběl „pouze“ jeden hráč, na hřišti to bylo znát a Chvojno od úvodních minut ve hře jasně dominovalo. Jenže domácí borci dlouho nemohli přetavit množství brankových příležitostí v kýžený gólový efekt. Své šance spálili postupně Pařízek, Ryšavý a následně i Čefelín, jenž z prostoru penalty orazítkoval pouze tyč. Pomohl nám až poněkud nepochopitelný zkrat hostujícího gólmana, který zezadu zcela zbytečně fauloval u brankové čáry ve chvíli, kdy míč směřoval do zámezí, Ryšavého, a nařízenou penaltu chladnokrevně proměnil kapitán Faltys. Druhý úspěšný zásah přidal Ryšavý, když se štěstím stihl dorazit brankářem vyraženou střelu Malého z bezprostřední blízkosti. I Žďánice byly však dopředu nebezpečné. Prvním varováním byl nepříjemný závar před Michalcem poté, kdy hosté rozehrávali přímý kop z dvaceti metrů a chvojenské obraně při něm řádně zatopili. Domácí hráči si však z tohoto momentu přílišné ponaučení neodnesli, a tak přišel trest, když se mezi stopery protáhl do zakončení žďánický forvard a v koncovce si počínal velmi zkušeně – 2:1. I přes jednoznačnou převahu si tak Chvojno do šatny nakonec o poločasové pauze odnášelo jen nejtěsnější možné vedení. V úvodu druhé půle opět pomohla domácí štěstěna, respektive chybující hostující brankář, který si po kontaktu se svým spoluhráčem srazil ostrý centr P. Horáka z pravé strany do sítě. Chvojno se tak znovu dostalo do dvougólového trháku, střelcům v červenobílém to ovšem zdaleka nestačilo a zaměstnávali přetíženou obranu Žďánic jedním nebezpečným kontrem za druhým. Další úspěšný zásah nesl podpis Radima Kociána, jehož projektil lehce líznul hlavu jednoho z bránících protivníků a zapadl mimo dosah lapáka. Následně přinejmenším dvě stoprocentní příležitosti spálil Ryšavý. Hosté tu a tam také podnikali výpady do Michalcova pokutového území a dočkali se i jedné takříkajíc tisíciprocentní šance, když jejich hráč nejprve T. Michalcem vyražený míč napálil místo do odkryté brány do hlavy našeho gólmana, následná dorážka mířila do břevna a třetí pokus Žďánických během tří vteřin skončil až někde v parku. A tak na druhé straně přidal pátý gól po efektním sólu lobem Petr Michalec. To už byl na hřišti střídající Jakub Müller, který vymyslel pro své spoluhráče několik přímo labužnických pasů, ani jeden z nich však k navýšení náskoku nakonec nevedl. Střelecký účet sobotního podvečera posléze završil svým druhým gólem Kocián, který dorážel do zcela prázdné brány ránu Pařízka. Stejný hráč mohl dokonce v samotném závěru završit hattrick, jenže to by musel P. Horák v situaci dvou na jednoho přesně přihrát na dva metry, což bylo mimo schopnosti domácího útočníka. I přes festival neproměněných šancí Chvojno nakonec svého soupeře deklasovalo pětibrankovým rozdílem a připsalo si, teprve podruhé v sezóně, plný bodový zisk v domácím prostředí. Zároveň se díky zlepšenému skóre vyhouplo již na čtvrtou příčku tabulky.