Zápasy, tabulka

Sezemice B - Vysoké Chvojno   2:4

Po nepříznivě se vyvíjející první půli dokázali červenobílí po změně stran zabrat a otočit zápas čtyřmi brankami ve svůj prospěch.
Sezemice B – Vysoké Chvojno  2:4

Branky: 2x Čefelín, Ryšavý, P.Horák

Rozhodčí: Šebetka

Diváků: 40

Sestava: T.Michalec – Komárek – Kalavský, Faltys, Centner – Malý, Pařízek, Čefelín, Vršanský (Jakub Müller) – Ryšavý, Shejbal (P.Horák)

Povzbuzeni dvěma vysokými výhrami zajížděli tři kola před koncem podzimní části sezóny chvojenští borci na hřiště sezemické rezervy, které se v dosavadním průběhu soutěže příliš nedaří a pohybuje se zatím v suterénu tabulky. Hráči Chvojna jistě zavzpomínali na zdejší vydřenou květnovou výhru, která je do značné míry nasměrovala k jistotě záchrany v minulém ročníku III. třídy. Od té doby se však poměry poněkud změnily a hosté byli vzhledem k postavení v tabulce favority duelu. Úvodní desetiminutovka zápasu tomuto faktu nasvědčovala a Chvojno přišpendlilo svého soupeře před jeho šestnáctku. První velkou brankovou příležitost měl Ryšavý, který kousek za půlící čarou přebral míč, pláchl svým strážcům a z mírného úhlu postupoval sám na gólmana, kterého však propálit nedokázal. Domácí po čtvrthodině hru vyrovnali a hrozili zejména ze standardních situací, při kterých obrana Chvojna doslova hořela. Naše zadáky rovněž zle větral zkušený, poněkud již prošedivělý domácí forvard, který však naštěstí při většině svých ofenzivních výletů zůstal mezi červenobílými obránci osamocen. I Sezemičtí si nakonec vypracovali loženou šanci, po nedůrazu naší obrany se ocitl sám před Michalcem domácí hráč, který jen těsně minul bránu. Na druhé straně z podobné pozice, jako pár minut předtím Ryšavý, zakončoval také Čefelín, jehož ke zteči sezemické svatyně vybídl pocukrovanou kolmicí Vršanský, výsledek celého snažení však dopadl podobně, jako v prvním případě, tedy úspěšným zákrokem domácího lapáka. Pak přišel centr domácích takřka z poloviny hřiště, který Malý v klinči mezi dvěma soupeři nedokázal odvrátit jinam, než na kopačky sezemického záložníka, který z deseti metrů zakončil přesně – 1:0. Chvojno mohlo kontrovat po rychlém brejku, jenž započal u Pařízka, který mezi beky našel na pravém křídle nabíhajícího Shejbala, mladý chvojenský „hroák“ však ani nevystřelil, ani nepřihrál, a míč z jeho pravačky se nakonec dokutálel až za postranní čáru. A tak úřadovali opět domácí, po rohovém kopu se balón dostal k nikým nehlídanému sezemickému borci a ten měl opět poměrně lehkou úlohu – 2:0. Chvojenští byli jako opaření a do přestávky se již k vážnějšímu ohrožení domácí brány nedostali. O pauze museli za svými povinnostmi odcestovat Shejbal a Vršanský, na pažitu je nahradili Müller a Horák, přičemž právě druhý jmenovaný po pěti minutách zatáhl míč po levém křídle a hledal nabíhajícího Ryšavého, před ním stihli domácí zadáci na poslední chvíli nebezpečí odkopem uhasit. Prakticky totožná situace se opakovala o chvíli později, kdy v druhé půli skvěle hrající Centner vybídl ke sprintu opět Horáka, jehož přihrávka tentokrát již byla přesnější a Ryšavý snížil na 2:1. O chvíli později si oba hostující forvardi role vyměnili, Ryšavý nahrával, Horák zakončoval a rázem bylo vyrovnáno. Jenže pro Sezemice mělo být ještě hůř. Ihned po rozehrání Horák s Ryšavým důrazným napadáním připravili předchozím průběhem druhé půle poněkud rozklížené domácí stopery o balón, Ryšavý jej báječně poslal Čefelínovi do běhu a „Boban“ potvrdil kanonýrské vlohy, když svoji bombou nedal brankáři nejmenší šanci. Sezemičtí se pak pokusili vzepřít a zejména v situaci, kdy po centrovaném míči zůstal Michalec vedle brány docela sám proti čtveřici dotírajících protivníků, tuhla krev v žilách nejen známému bouřlivákovi Luboši Červákovi, ale i dalším zhruba deseti hostujícím fandům v hledišti.Mižálo si však poradil a následně naštěstí vtiskl definitivní podobu výsledku po krásném „ukesu“ s kapitánem Faltysem na hranici velkého čtverce svým druhým gólem v zápase Čefelín. Chvíli před koncem pak ještě ve výtečné pozici těsně nedosáhl na nádherný Faltysův pas nabíhající Komárek, aby pak již v nastavení odmítl Čefelín hattrick po skvostné přihrávce střídajícího Koubka, která jej nalezla ve stoprocentní pozici na levé straně šestnáctky. Borce v červenobílých dresech však již tato situace mrzet nemusela, nebo dokázali zvrátit nepříznivě se vyvíjející duel a i přes poněkud nepřesvědčivý výkon v určitých pasážích zápasu prodloužili vítěznou sérii na tři mače. Derniéru za podzimem obstarají dvě domácí střetnutí s Hradištěm a Dražkovicemi, a už dopadnou jakkoliv, první polovina sezóny bude jednou z nejúspěšnějších v historii chvojenského Sokola. Vždy již teď mají Broučkovi svěřenci na kontě 22 bodů…