Zápasy, tabulka

Chvojenec A - Vysoké Chvojno   4:1

Derby ve Chvojenci skončilo podle předpokladů, zelení Chvojnováci po většinu času svému soupeři nestačili a především nedokázali uhlídat kanonýra Svatoně.

Chvojenec – Vysoké Chvojno   4:1

branka: Malý

diváků: 60

rozhodčí: Čermák

sestava: M. Horák – Brychta, Komárek, Faltys, Centner (Vršanský) – Flégl – Ryšavý, P. Horák, Malý, Kocián – T. Michalec

Po vydřené domácí výhře s Opatovicemi čekal na Chvojno o poznání t잹í soupeř, o postup bojující Chvojenec. Tradiční derby dvou vesnic, které od sebe dělí jeden dlouhý kopec a hřbitov, se hrálo za krásného, takřka letního počasí a před slušnou diváckou kulisou. Ani tentokrát se Chvojenští nesešli kompletní, citelně scházeli zejména Čefelín a Kalavský, na pravém beku tak dostal poprvé příležitost nováček Karel Brychta a nutno podotknout, že si nevedl vůbec zle. Domácí od úvodního hvizdu sudího Čermáka potvrzovali papírové předpoklady a zmáčkli náš celek před Kocourovu šestnáctku. Právě zkušený gólman, který přes týden trénuje pod kopcem a většinu hráčů Chvojence tak dobře zná, držel soupeřovy střelce dlouhou dobu na uzdě a předváděl jeden lepší zákrok než druhý. Naše defenziva totiž v prvním poločase vůbec nestíhala rychlé chvojenecké útočníky a především kanonýr Svatoň si na hřišti prakticky dělal, co chtěl. Skóre otevřel přesnou ranou z hranice velkého vápna v 18. minutě, pak jej skvěle vychytal Kocour, nicméně bylo pouze otázkou času, kdy přibude další branka v síti našeho skvěle chytajícího gólmana, protože aktivita našich borců směrem dopředu se omezovala na pouhé nesmělé průniky, popřípadě nákopy na osamoceného Michalce. Domácí mohli jít do dvougólového vedení poté, kdy Malý v šestnáctce zahrál ve výskoku rukou, a kopala se penalta. Tu ovšem famózně zneškodnil Kocour. A tak se z pohledu Chvojeneckých brankově urodilo až v 38. minutě, podruhé se radoval Svatoň, a nemělo to být z jeho strany zdaleka vše. Do poločasu stihli domácí zahodit ještě dobře tři stoprocentní šance, když jednou zachránila Chvojno spojnice břevna s tyčí. Z naší strany stojí za zmínku snad jen průnik a následné zakončení Ryšavého z pravého křídla, s nímž si bez potíží poradil domácí gólman. S nástupem do druhé půle bylo zřejmé, že hosté nechali přehnaný ostych z protivníka v kabině. K rozdmýchání jejich ofenzivního soukolí rozhodně pomohl příchod Vršanského, jenž o pauze nahradil unaveného Centnera a zaujal pozici na levé záloze. Broučkovi borci najednou srovnali hru a šance začaly přicházet i na druhé straně. Jenže pak Komárek nešastnou hlavičkou vyslal na zteč koho jiného než Svatoně a ten si se zakončením věděl rady – 3:0. Hrozící debakl stihl zažehnat Malý, který se z dvaceti metrů nádherně položil do přízemní přihrávky a jeho projektil zapadl pod břevno chvojenecké brány. Nastala z naší strany nejlepší pasហzápasu, kdy domácí beci chvílemi nevěděli, kde jim hlava stojí, a často si museli pomáhat poměrně ostrými zákroky. Jenže průnik Vršanského skončil nepřesnou přihrávkou a v obrovské šanci následně selhal P. Horák, který se dostal dosti lacino k míči po chybě stopera Chvojence a postupoval sám na bránu, jenže jeho ránu brankář vytěsnil na roh. Po něm v dobré pozici hlavičkoval znovu Horák těsně nad. Neujal se ani přímý kop Faltyse. Poslední slovo v utkání tak opět měl domácí Svatoň, jenž využil zaváhání Kociána a svým čtvrtým gólem stanovil konečný, žel pro Chvojno ne zrovna lichotivý účet sobotního mače.