Zápasy, tabulka

Vysoké Chvojno - Torpedo Pce   3:3

Další skvělé střelecké představení Tomáše Michalce přineslo Chvojnu bod ze zápasu se silným Torpédem. A nechybělo mnoho, aby body byly tři...
Vysoké Chvojno – Torpedo Pardubice 3:3 branky: 2x T. Michalec, Faltys rozhodčí: Ledajaks diváků: 30 sestava: Jak. Müller – Koubek, Faltys, Flégl, Centner – Brychta, Komárek, P. Horák, Kocián – T. Michalec, Kalavský Na to, že vidět Chvojno v kompletní sestavě je prakticky jen sváteční událost, už jsou fanoušci na kopci dávno zvyklí. Před zápasem s pardubickým Torpedem však domácí stratég Brouček postrádal v kabině hned tři stěžejní pilíře základní jedenáctky, když mu chyběli Malý, Čefelín a Ryšavý. I vzhledem k těmto absencím Chvojno rozhodně nevstupovalo do zápasu proti třetímu celku tabulky, který na jaře ztratil body pouze s vedoucí dvojicí a naposledy před týdnem nadělil sezemické rezervě nepopulární desítku, v roli favoritů. O to nečekanější byl rychlý gól, který vstřelil po výtečně zahraném rohovém kopu T. Michalce na malém vápně neobsazený kapitán Faltys. Torpedo však dokázalo velmi bryskně reagovat, ránu z hranice šestnáctky dokázal Müller pouze vyrazit před sebe a proti dorážce do odkryté brány byl bezmocný – 1:1. Dál se hrálo v dobrém tempu a diváci viděli ofenzivní, takticky nesvázaný fotbal, kdy před oběma brankami šance střídala šanci. Torperdo mělo v prvním poločase dobře pět vyložených příležitostí, když především možnost, kterou měl hostující forvard zakončující ze tří metrů před prázdnou bránou do břevna, byla přímo tisíciprocentní. Branková konstrukce za Müllerem v první půli zvonila hned dvakrát, podruhé jí otřásl prudkou ranou z dvanácti metrů pravý halv Torpeda. Když už hosté dostali míč do brány, bylo to rukou, ke které se velice férově její „majitel“ přiznal a toto gesto je třeba rozhodně ocenit, nebo rozhodčí Ledajaks si uvedeného momentu nevšiml a branku by jinak uznal. Nutno říci, že ač se větší část prvního poločasu spíše bránili, ani Chvojenští nezaháleli a byl to kanonýr posledních týdnů T. Michalec, který jim opět vrátil vedení. Kalavský zatáhl míč po levém křídle, nacentroval do vápna na osamoceně stojícího Horáka, ten zády k bráně patou spíše jen posunul letící balón směrem k hostující svatyni, jenže pardubický brankář si s mokrou „koulí“ neporadil nejlépe, když z jeho rukavic míč vypadl přímo před Michalcovu kopačku a objev jarní části sezóny potvrdil instinkt zabijáka – 2:1. Hosté však opět dokázali vyrovnat, a to po velmi podobné situace jako při prvním gólu, opět dorážel neobsazený hráč a Müller podruhé neměl nárok. Ačkoliv měli hosté v první půli více šancí, za zmínku rozhodně stojí i chvojenské příležitosti, kdy zejména Brychtu dvakrát našly přihrávky spoluhráčů ve vyložených pozicích. Po pauze hráči Torpeda začali předvádět poněkud profesorký fotbal a málem za to byli potrestáni. S chutí hrající Chvojnováci dotáhli své přímočaré kontry do několika výtečných šancí, v nichž selhali nejprve Komárek (Z), poté i Horák. Snahu zelenočerných nakonec korunoval druhým přesným zásahem Michalec, který využil famózní Brychtovu kolmici a podél vybíhajícího brankáře bezpečně zakončil svůj brejk. O chvíli později mohl skóre definitivně převrátit na naši stranu Komárek, jenže jeho pokus o přelobování gólmana prakticky již z brankové čáry skončil na spojnici břevna s tyčí. Když si pak v obrovské šanci neporadil se zakončením Brychta, museli domácí fans doufat, že jejich oblíbenci udrží to nejtěsnější možné vedení i v závěrečných minutách duelu. To se však nepodařilo, nebo přišel nešastný moment hrdiny dosavadního průběhu utkání Michalce, jenž potvrdil, že mu tam na jaře padá opravdu všechno, a při pokusu o odkop z hranice našeho pokutového území trefil balón tak, že naprosto neomylně přeletěl bezmocného Müllera a skončil v naší síti. Hosty tak nakonec zachránil až vlastní gól, je však potřeba vzpomenout na jejich šance z první půle a uznat, že konečný remízový výsledek byl asi spravedlivý. A by Chvojno v závěru ztratilo dva body, i jeden získaný proti velmi dobrému soupeři lze považovat za úspěch, zvl᚝ v okleštěné sestavě.