Zápasy, tabulka

Vysoké Chvojno - Sezemice B   3:2

V posledním jarním domácím mači Chvojno deset minut před koncem otočilo nepříznivě se vyvíjející skóre a tři body tak nakonec zůstaly na kopci.

Vysoké Chvojno – Sezemice B   3:2

branky: Ryšavý, Kocián, P.Horák

rozhodčí: Klíma

diváků: 50

sestava: Jak.Müller – Kalavský (Brouček), Komárek (Flégl), Faltys, Centner – Malý, P.Horák, Čefelín, Kocián – Ryšavý (Brychta), T.Michalec

V posledním duelu sezóny přivítali Chvojnováci na kopci sezemické béčko. Po vydřené výhře ve Žďánicích bylo třeba venkovní tři body potvrdit a po jasném výsledku podzimního měření sil mezi oběma soupeři nemohli mít Broučkovi borci jiný cíl než vítězství. Jenže jejich vstup do zápasu tomu příliš neodpovídal a v domácí bráně se musel činit Kuba Müller, který dvěma skvělými zákroky v prvních dvaceti minutách zachránil pro Chvojno čisté konto. Zelenočerní se sice rozjížděli pomalu, ale zhruba po čtvrthodině hry začaly přicházet šance i na druhé straně, dvakrát z dobrých pozic pálil Ryšavý, sezemický lapák však byl na místě. Do vedení poslal Chvojno právě rychlonohý kanonýr Ryšavý poté, kdy P.Horák rozběhl svojí kolmicí na pravém křídle Michalce, ten v situaci dvou na jednoho přesně našel nabíhajícího Pavla a bylo to 1:0. Následovala obrovská šance Čefelína, který opět po Horákově přihrávce pádil sám na gólmana, míč však dostihl až těsně před ním a pokus o kličku stihl strážce sezemické svatyně nohou zastavit, Čefelín se pak pokusil lobem poslat vyražený balón do sítě, nicméně o dva metry minul místo určení. Když se neujala ani Horákova hlavička po Centnerově rohu, již zpod břevna vytáhl skvěle chytající brankář hostí, Sezemice potrestaly okénko v naší obraně a po přesné ráně jednoho z hostujících středopolařů bylo vyrovnáno. Těsně před pauzou musel ze hřiště Ryšavý, který si v banálním souboji poranil rameno. V úvodní čtvrthodině druhé půle pak byli hosté jednoznačně lepší a vlažně hrající Chvojno prakticky pouze čekalo na ránu z milosti. Ta přišla v 65. minutě, kdy Sezemičtí dokonali obrat skóre. Teprve druhá inkasovaná branka vyburcovala naše hráče ke zvýšené aktivitě. Nejprve se nádhernou ránou z dvaceti metrů prezentoval Centner, jeho prudký projektil se od břevna odrazil někam do prostoru brankové čáry, Chvojenští avizovali gól, nicméně hlavní sudí Klíma ani domácí pomezní Pětioký míč v brance neviděli, proto se hrálo dál. O chvíli později přišla pěkná akce Kociána, jehož zakončení z levého křídla zkrotil sezemický gólman ve svých rukavicích. Dvě dobré možnosti měl z malého vápna zakončující Čefelín. Radim Kocián si nakonec spravil po předchozí neúspěšné příležitosti náladu po Michalcově rohu, který hlavou usměrnil milimetrově do pravého “vinglu“ a rozjásal poněkud prořídlé ochozy. Za dvě minuty už Chvojno znovu vedlo, když hrdina zápasu Kocián potáhl balón po levém křídle, vnikl do šestnáctky a stihl adresovat přihrávku pod sebe nabíhajícímu Horákovi, jenž ve skluzu dopravil míč do sítě. Následně ještě sudí neuznal Michalcovi gól pro sporný ofsajd, Chvojenské to ale příliš mrzet nemuselo, nebo těsné vedení nakonec uhájili, a by měl jejich výkon opět k dokonalosti daleko, rozloučili se s domácím trávníkem vítězně.