Zápasy, tabulka

Paramo - Vysoké Chvojno   4:0

Diváků: 10
Sestava: Michalec – Komárek – Brunclík, Klíma(Pětioký), Trnka – Horák, J.Kvapil, Brouček(C), Muller – Šponar(Kropáček), M.Kvapil
Poměrně děsuplné představení nabídli chvojenští fotbalisté hrstce nejvěrnějších fanoušků v nedělním odpoledni na svítkovském plochodrážním stadionu. Domácí Paramo bylo ve všech herních činnostech lepší a konečný výsledek poměrně odpovídá dění na hřišti. Od úvodních minut nás „Ramovka“ přitlačila před naše pokutové území. Nutno podotknout, že naše obrana musela již podruhé v řadě nastoupit ve značně improvizovaném složení a tentokrát tlaku soupeře i díky zranění Klímy nedokázala úspěšně čelit. Vinu na špatné defenzivní činnosti však nese celé mužstvo. Na Michalcovu branku mířilo hned v úvodních minutách několik střel, leč naštěstí stál hostující brankář vždy na správném místě. Ne tak už po rohovém kopu domácích, kdy hlavičkoval zcela osamocený hráč na malém vápně. Míč směřující k pravé tyči naší brány by pravděpodobně bek Trnka na čáře dokázal odkopnout, jenže Michalec si křikl a nakonec ani jeden z borců letící projektil nedokázal vytěsnit mimo- 1:0. I nadále pak bylo Paramo lepší. Chvojno se směrem dopředu zmohlo jen na ojedinělé náznaky. Doslova hřebíčkem do hostující rakve pak bylo vážné zranění Klímy, který po vzdušném souboji špatně dopadl a v bolestech musel být s oteklým kolenem odnesen na nosítkách do kabin. Tato situace s Izákovými svěřenci notně otřásla. Patrně největší šance Chvojna pak ale paradoxně přišla asi o deset minut později, měl ji po příhře J.Kvapila Horák, jenž se prosmýkl do šestnáctky, ovšem pokazil finální fázi a nedokázal prostrčit míč k nabíhajícímu Pětiokému, který by už zakončoval do prázdné branky. O pár minut později se už sám chvojenský kanonýr Mates parádně uvolnil od levé lajny, jenže jeho nadějný centr před nabíhajícími Chvojnováky na poslední chvíli lapil domácí gólman. Paramo pak odskočilo na rozdíl dvou branek, když po krásném pasu za obranu obešel jejich útočící hráč Michalce a pohodlně skóroval do opuštěné svatyně. Hosté pak ještě mohli děkovat rozhodčímu za benevolenci, s jakou udělil Komárkovi pouze žlutou kartu, když náš pro tento zápas stoper rukou zastavil balón směřující do vyložené šance. Ani po změně stran se dění na hřišti příliš nezměnilo. Chvojno hru sice trochu vyrovnalo, domácí však definitivně rozhodli nedlouho po obrátce, když chvojenská defenziva nedokázala ani natřikrát odklidit míč z pokutového území do bezpečí a domácí ho svým důrazem dotlačili do sítě. Na hřiště se pak podíval i Kropáček, který stihl zařídit penaltu poté, co se ve vápně chytře obtočil kolem bránícího hráče a jeho pád posoudil sudí jako faul. K pokutovému kopu se postavil dvojnásobný úspěšný exekutor z minulého duelu Komárek, leč jeho bombu k levé tyči domácí brankář skvěle vyrazil. Chvojno již v tu chvíli dohrávalo o deseti, odstoupit musel další zraněný hráč Matěj Kvapil. Slibnou možnost dostal ještě po Kropáčkově pasu zakončující Brunclík, jenže jeho střela se mezi tři tyče nevešla. Tentýž hráč měl naopak poněkud černé svědomí při čtvrtém domácím gólu, kdy netrefil prudký centr z pravého křídla a opodál stojící útočník měl snadnou pozici. Chvojno tak zakončilo podzimní část sezóny debaklem a přestože to byla teprve jeho druhá prohra v soutěži, náskok vedoucích Mikulovic na čele tabulky vzrostl již na osm bodů. Na jaře proto budou muset červenobílí hodně zabrat, aby se ještě pokusili vměstnat mezi uchazeče o postup.