Aktuální info

Rozhovor s Ríšou Malým

13. 8. 2009
Přípravy na novou sezónu finišují a již v sobotu přivítáme na domácí půdě prvního soupeře z Dražkovic. Univerzál a velký bojovník červenobílých Richard Malý si však našel před třetí fází svého čtvrtečního tréninku čas a našemu webu poskytl exkluzivní rozhovor...
Zdravím, Richarde, moje první otázka bude směřovat k tomu, jak ses vlastně na Chvojně ocitl...?

 

Dobrý den, tak k možnosti zahrát si na Chvojně mě přivedl kamarád Petr,který zde již působil a po malém jednání jsem se stal hráčem našeho klubu.

 

 

Pamatuješ si ještě na svůj první zápas v červenobílém dresu?

 

No jéje, bylo to v sezoně 2005/06, na konci sezony jsem nastoupil ke třem posledním zápasům, tehdy hrálo Chvojno  IV. třídu někde ve středu tabulky,prvního soupeře si již však nepamatuji,za to druhý zápas se nezapomíná   bylo to proti celku Ředic a vyhráli jsme ho 11:0!

 

V našich barvách jsi vstřelil několik důležitých branek, které si ceníš nejvíce a proč?

 

Tak určitě si hodně cením branky,kterou jsem vstřelil na jaře proti tehdy vedoucímu týmu z Hradiště a znamenala potvrzení výhry 2:0, ale nejvíce doposud stavím gól proti  Litětinám tuším někdy loni, kdy jsem prošel z vlastní poloviny přes čtyři protihráče a křížnou střelou k tyči skóroval, ta euforie na hřišti byla nepopsatelná.

 

V sestavě jsi už prostřídal prakticky všechny posty, což svědčí o tvé velké univerzálnosti. Mohl bys však fanouškům osvětlit, která pozice ti na hřišti svědčí ze všeho nejvíc?

 

To máš pravdu, vystřídal jsem toho už dost a rád bych se konečně někde zabydlel. Špatně se mi nehrálo na předstoperu, ale úplně nejvíce mi svědčí pozice útočníka, vždycky jsem chtěl hrát na postu ofenzivního záložníka, ale musím uznat, že máme v mužstvu lépe technicky vybavené hráče, takže útok  je pro mě to pravé.

 

Pokud bys mohl rozebrat své fotbalové dovednosti a kvality, co považuješ za svoji největší zbraň a naopak, na čem bys potřeboval zapracovat?

 

 

Hm, těžká otázka, tak určitě považuji za svou výhodu, že umím kopat celkem slušně oběma nohama, to každý říct nemůže, taky si myslím, že když se dostanu do gólové šance, mám celkem vysoké procento úspěšnosti a určitě špatně na tom nejsem fyzicky, což vyžaduje můj styl hry. No a dlouholetou slabinou byla moje hra hlavou, kterou jsem však v posledních dvou sezónách hodně zlepšil, takže nejvíce teď pracuji na taktice a dobrém pokrytí míče.

 

 

 

Na Chvojně jsi při současné obměně kádru již jedním ze služebně starších hráčů. Jak bys zhodnotil své dosavadní působení? Jsi v červenobílém dresu spokojený, nebo třeba pošilháváš po angažmá v některé vyšší soutěži?

 

 

A už je to tady, tak moje působení hodnotím víceméně kladně, chvíli mi sice trvalo než jsem se prosadil trvaleji do kádru, ale nepřestal jsem makat a myslím, že moje poslední sezóna nebyla špatná, v té první jsem se rozkoukával, ve druhé jsem se po výborném začátku zranil a dostal se do toho až na konci a ta poslední mně sice vyšla, ovšem spadli jsme, takže spokojen být rozhodně nemohu, doufám, že v té letošní výrazně pomohu k postupu zpě,t kam patříme. A co se týče mých ambicí, na Chvojně jsem určitě spokojený, ale nikdy jsem neskrýval touhu zahrát si okresní přebor, jednou bych se toho rád dožil, byl by to můj vrchol.

 

V kabině se objevilo před nadcházející sezónou několik nových tváří. Odešlo však i mnoho stálých členů základní jedenáctky a další hráči zůstávají na listině zraněných. Koho myslíš, že bude Chvojno v úvodních duelech nejvíce postrádat? Nahradí podle tvého názoru nově příchozí hráči odchody?

 

 

Ano, je to již bohužel tradicí, že se kádr celkem dost proměňuje, podle mě nejvíce stále chybí Romča Izák, hodně bude scházet i Pavel Ryšavý. Jestli je noví hráči nahradí, na to si budeme muset počkat, ale potenciál na to někteří určitě mají, já jen doufám, že se nám Roman co nejdříve vrátí.

 

Jak vidíš naše ambice ve IV.třídě? Vedení i trenér očekávají boj o postup, ostatně po zpackané loňské sezóně to fandům jednoznačně dlužíme. Myslíš, že současný kádr má na to, aby se o rychlý návrat do III.třídy popral?

 

Když to řeknu upřímně, tak po poslední přípravě v Křičeňi bych na to nevsadil ani grešli, ovšem myslím si, že naše ambice musí být vysoké a v té konkurenci náš kádr, a už prošel jakoukoliv obměnou, má jednoznačně na to, aby se o postup popral, je to určitě náš prvořadý úkol vrátit Chvojno tam, kam patří a to co nejdříve.

 

Do Chvojence odešel nejlepší střelec Pavel Ryšavý. Kdo by mohl tohoto výborného forvarda a kanonýra nahradit?

 

Hm, snad nebudu moc troufalý, když řeknu, že já, moc rád bych, uvidíme, ale máme v týmu ještě asi dva nebo tři hráče, kterým v tomto směru hodně věřím.

 

V sobotu nás čeká první soupeř, Dražkovice. Co od úvodního zápasu nové sezóny očekáváš? Myslíš, že přijde hodně diváků?

 

Očekávám bojovný fotbal a velký nástup domácího mužstva, soupeř je úplně nový, proto na něho musíme vlítnout a ukázat mu, kdo bude pánem na hřišti. Tímto bych chtěl pozvat všechny fandy, a určitě dorazí a pořádně nás povzbudí.

 

Co bys vzkázal svým fanynkám(popř. fanouškům) ve chvojenských ochozech?

 

A se nestydí a pořádně nás podpoří svými hlasivkami, za sebe můžu slíbit, že nechám na hřišti úplně všechno

 

Na závěr rychlý dotazník:

 

Sparta nebo Slavia? To je teda otázka, samozřejmě Sparta

Fotbal nebo romantický večer s dívkou? A sakra, to už je t잹í, po fotbale ten večer.

Jaroslav nebo Litětiny? Jednoznačně Litětiny, mám proti nim dobrou úspěšnost

Oblíbený soupeř: asi zase ty Litětiny a taky Chvojenec

Fotbalový vzor:  Alan Shearer, Pavel Nedvěd

Největší legenda chvojenského fotbalu: pro mě asi Bóda Čefelín

Nejhorší okresní rozhodčí: jéj, těch je hodně asi pan Ledajaks

Ideální příprava na zápas: jít se den před tím proběhnout

Největší sportovní zážitek: když to Aleš Valenta v Naganu skočil