Aktuální info

Ohlédnutí Jardy Bosáka za podzimem

Sun, 27/12/09 - 19:26
S velkým zpožděním, leč přece přináší Jarda Bosák tradiční ohlédnutí za podzimní částí sezóny...

  Po velmi smolném sestupu ze III.třídy byli fanoušci na Chvojně velice zvědavi, jakým stylem se budou jejich oblíbenci prezentovat v nejnižší okresní soutěži. Vedení klubu prozíravě nevyhlašovalo žádné velkolepé plány i proto, že náš celek opustil zdaleka nejlepší střelec Pavel Ryšavý, jenž odešel na roční hostování do Chvojence. Další ztrátou pak byl jistě i návrat Jiřího Peciny do Ředic. Naštěstí však také probíhala jednání o posilách a nakonec se na Chvojně objevila hned čtveřice hráčů z Chvojence – Radek Trnka, Jan a Matěj Kvapilovi a také Jaroslav Faltys. Po roční herní přestávce se v kabině objevil také Ondra Brunclík a s velkou slávou jsme vítali i nezdolného Láďu Šponara. 
  Všichni velice rychle zapadli do party a Chvojno na úvod přejelo nováčka z Dražkovic pětibrankovou smrští. Jenže počáteční optimismus a slibný příslib do dalších bojů postupně vyprchával. Již v úvodním duelu se zranil do té doby velice dobře se jevící Faltys. Navíc Chvojnu scházely již několik měsíců opory Brouček a Izák.
  Další utkání v Dřítči již herně tak slavné nebylo a hosté byli nakonec rádi, že zásluhou veterána Kropáčka urvali alespoň bod. Svůj nezpochybnitelný přínos mužstvu ukázal Venca i o týden později, kdy po brilantním představení hattrickem zničil Býš.
  Jenže pak se našemu týmu postavili do cesty další favorité. Po dobrém výkonu Chvojenští v domácím zápase remizovali s druhým sestupujícím celkem z III.třídy, AFK SKP. V pátém kole však poprvé poznali hořkost porážky na hřišti Pardubic 1899. Soupeř byl fotbalovější a ačkoliv si červenobílí po zápase stěžovali na nepřízeň sudího, který dokonce poslal Šponara předčasně do sprch, nic to neměnilo na faktu, že prohra byla zasloužená.
  Následovala tři utkání se soupeři, z nichž nikdo nezískal do té doby ani bod. Chvojno splnilo povinnost a třikrát zvítězilo, ale především s Čívicemi se obrovsky trápilo a vítěznou branku vstřelilo až v poslední minutě. Důležitým momentem byl ale zcela jistě návrat kapitána Martina Broučka, který zbytek týmu notně povzbudil a stmelil.
  Na čívické herní trápení dali Izákovi svěřenci v následujících mačích hodně rychle zapomenout. Na hřišti silné Rovně dlouho i přes hanebné představení sudího Sponnera drželi vedení, individuální chyba v obraně však nakonec stála naše barvy dva důležité body.
  O týden později si fanoušci trhali vlasy, když z pěti vyložených šancí v prvním poločase skončila v sezemické brance pouze jediná a náš protivník po obrátce dokázal chvojenskou lajdáckost v zakončení potrestat a vyrovnal.
  Nejvíce ale určitě mrzí třetí remíza v řadě v Popkovicích, kdy Chvojno předvedlo herně snad nejlepší podzimní výkon, jenže tristní koncovka a opět jediná vstřelená branka znamenala potřetí za sebou jen dělbu bodů.
  Premiéru si v červenobílém dresu odbyl Petr Komárek. Až v domácím duelu s lídrem tabulky z Mikulovic si „Chvojnováci“ vzpomněli, jak že se to střílí branky, a soupeř to zaplatil porážkou 4:2. Do zápasu nastoupil i zraněný Izák a též legenda a chvojenský srdcař Bóda Čefelín. Chvojno začínalo v devíti, hráči však prokázali srdce a vůlí strhli vítězství na svou stranu. 
  Závěr podzimu ovšem červenobílí vůbec nezvládli a poprvé v sezóně jednoznačně propadli, z Parama si odvezli čtyřgólovou prohru, navíc též nepříjemně vyhlížející zranění beka Klímy.
  Resultát podzimu je tedy podobný, jako v loňské sezóně – žalostná koncovka. Chvojno je v počtu vstřelených branek až deváté, dokonce i Býš jich nastřílela více, a je vidět, že mezera v sestavě po Ryšavém zatím nebyla zcela zacelena. Šancí si naši borci vypravují v každém zápase spoustu, jenže jejich zakončení je bídné. Pokud budou chtít Chvojenští čeřit vodu na čele tabulky, musí tuto svoji velkou slabinu co nejdříve odstranit. Buďme tedy zvědaví, co nám předvedou v prvním jarním zápase na hřišti Dražkovic a věřme, že nás v jarní části sezóny čeká na Chvojně mnoho krásných, nejen fotbalových zážitků.
 
Vysoké Chvojno: 8.místo, 23 bodů,  6  5  2,   30:22
nejlepší střelec: Martin Pětioký 5 gólů
nejvíce zápasů: Jakub Müller, Radek Trnka 13 zápasů
nejvyšší vítězství: s Dražkovicemi 5:0 ( 16.8.2009)
nejvyšší porážka: na Paramu B 0:4 ( 8.11.2009)