Aktuální info

Rozhovor s Kellym

Fri, 30/04/10 - 11:08
Po předlouhé době se našemu webu podařilo vymámit z Honzy Klímy, toho času tatíka na plný úvazek, rozhovor. Čekání se však dozajista vyplatilo a Kelly se svého domácího cvičení zhostil se svědomitostí sobě vlastní. Jeho osobité odpovědi na záludné otázky Jardy Bosáka naleznete zde

  
Ahoj Kelly, začnu očekávanou a tradiční otázkou, jak ses ocitl v červenobílém dresu, kdo tě na Chvojno přivábil a jaká byla tvá předchozí fotbalová působiště?

 

Ahoj. Za Chvojno válčím pátou sezónu. Přivábil mě sem Mates Pětioký, který mi před pěti roky řekl “Nešel by sis za nás zahrát přáteláček proti Chvojenci“, a už jsem tady zůstal. Předtím jsem cca 15 let působil ve Starém Hradišti.

 

Diváci jsou zvyklí vídávat tě na pozici předstopera, v minulosti jsi hrával i beka, kdo však zápasy Chvojna navštěvuje pravidelně, jistě si všiml, že máš velmi dobrou kopací techniku. Nelákal by tě proto spíš nějaký ofenzivní post, resp. vyzkoušel sis jej někdy na hřišti?

 

Velmi dobrou kopací techniku? Hmm,děkuji. Už od žáčků jsem vždy nastupoval v obraně, a to mi zůstalo jak v dorostu,tak v soutěži mužů.

 

Stejně jako několik spoluhráčů dojíždíš na Chvojno z Pardubic a je to jeden z důvodů, proč se příliš neúčastníš tréninků ani čtvrtečního fotbálku. V čem spočívá tvoje příprava na zápasy?

 

Spolu s několika spoluhráči( Kuba,Ondra,Mates) chodíme v Pardubicích dvakrát týdně do tělocvičny ,takže úplní peciválové nejsme. Dále se v maximální míře (i přes občasné protesty manželky) snažím v televizi sledovat všechny fotbalové přenosy, kde okoukávám různé fotbalové fígle a finesy. A taky po 18 hodině a den před zápasem nejím bůček.

 

S předchozí otázkou bych rád spojil můj další dotaz, a to ten, co si myslíš o absenci pořádných tréninků na Chvojně? Již několik let se o rozlučkách vypouští z úst spousta planých slibů a nakonec veškerá příprava závisí jen na individuální vůli jednotlivých hráčů. Nemáš dojem, že tento fakt poněkud sráží naše výkony, a že i proti fotbalově méně vyspělým soupeřům leckdy dochází našemu mančaftu síly?

 

Tento chvojnovský model určitě není ideální, ale na druhou stranu když mluvím za sebe, tak :směny, rodina,Chvojno 20km daleko a na tréninku 5 lidí. To jdu (když mám volno) radši u nás do tělocvičny, nebo si za barák na hřiště zahrát nohejbal.Ale kdyby se nás pár z Pardubic domluvilo, jeden vzal auto a vyrazilo se, tak pojedu rád. To se ale letos stalo asi jen třikrát .A že to pak je na hřišti poznat,to je jasný.

 

 

V uplynulé sezóně se Chvojnu nepodařilo uhájit příslušnost ve III.třídě. Jaké byly podle tebe příčiny sestupu a myslíš, že je zde šance se v brzké době do vyšší soutěže vrátit?

 

Určitě je to velká škoda, protože si myslím ,že kádr jsme na 13.místo neměli, ale holt se to tak vyvrbilo. Zranění, pár nepovedených zápasů, a když se nás na jeden z nejdůležitějších zápasů v Litětinách sešlo deset,tak to dopadlo jak to dopadlo.

A postup? Letos je těch družstev, co chtějí nahoru, celkem dost,ale když budeme kompletní a ve formě, tak se nemáme koho bát.Určitě bych chtěl ještě nějaký postup na Chvojně ještě zažít.

 

 

Na který zápas v dresu Chvojna nejradši vzpomínáš?

 

Protože jsem mnoho let působil ve Starém Hradišti, tak určitě loňský vítězný domácí zápas s tímto týmem(2:0),kdy, jak napsal týdeník Pernštejn: “Profesoři“z Hradiště byli sice fotbalovější, ale uspěch slavila bojovnost domácích, a tak se zrodilo překvapení kola.A taky se mi dobře usínalo po výhře 5:0 v Čivicích.

 

Je známo, že vedeš jakousi „kroniku“ našeho týmu. Jaký nejkurióznější moment či událost z ní bys mohl čtenářům zdejších stránek popsat?

 

Já si myslím, že nejkurióznější je, když se ráno po rozlučce v kabině vzbudím a půl hodiny přemýšlím, kde jsem jí včera zase nechal.

 

 

Se kterým spoluhráčem sis na Chvojně nejvíce rozuměl po fotbalové stránce?

 

Ve stopérské dvojici jsem pár spoluhráčů vystřídal a myslím si, že nám to celkem klapalo s každým. Nejvíc se ale pobavím, když naše mužstvo rozehrává roh, já a Jarda Jirák stojíme na půlce a Jarda řekne:Kelly kdybychom tam doběhli,to by bylo gólů!

 

 

 

Býváš k vidění na zápasech PAMAKO ligy v malé kopané. Věnuješ se kromě fotbalu i dalším sportům?

 

Dále hraji nepravidelně nohejbal a pravidelně (minimálně jednou týdně)chodím do sportbaru na partičku mariáše.

 

 

Můžeš jmenovat největší pozitivum a negativum, s nimiž ses během svého působení na Chvojně setkal?

 

Pozitiva: Dobrá parta, perfektní atmosféra při zápasech, krásná postupová sezóna a nezapomenutelné rozlučky po sezóně(ze kterých si moc nepamatuji).

 

Negativa: Za svojí fotbalovou kariéru na Chvojně jsem přibral asi 8 kilo(to bude tím čerstvým vzduchem).

 

Na závěr se zeptám, jak zvládáš své otcovské povinnosti a zda můžeme v budoucnu očekávat v červenobílém dresu nějakého tvého pokračovatele?

 

Ta je spíše otázka pro mojí paní, ale určitě by vám řekla něco v tomto smyslu:Jsem moc ráda, že zrovna Kelly je otcem mé dcery. Stará se o ní příkladně, jediné co zatím nezvládá, je kojení.A přitom všem nezanedbává ani mě. Proto se brzy pokusím splnit jeho přání a povít mu syna.

 

Děkuji za rozhovor a připojuji bleskový dotazník

 

 

Blondýny nebo brunety?- Blondýny

 

Messi nebo C.Ronaldo?-Jirka Kalavský

 

Pivo nebo vodka?-Pivo

 

Oblíbená barva spodního prádla:-Bílá

 

Oblíbená automobilová značka:-Škoda

 

Oblíbená fotbalová finta:-Pojď jsem, kam jdeš

 

Největší chvojenská legenda:Nejsem na Chvojně tak dlouho,abych hodnotil,ale nakopáno jsem vždycky dostal od Bohouše Čefelína a housle od Jirky Kalavského.

 

Nejoblíbenější fotbalový stadion:-v poslední době se mi líbilo na Slávii v Edenu,ale jinak jednoznačně Bohemka a Ďolíček.

 

 

 

Poznámka:Co se týče mého zraněného kolena, tak jsem v dubnu ukončil rehabilitace a dle Dr.Vanáče mohu začít koleno postupně zatěžovat.Zatím cvičím,jezdím na kole a párkrát jsem byl běhat. Při běhání mě zatím bolí a není to žádná sláva. Proto si myslím, že to ještě tak měsíc,dva potrvá než budu ve formě.Věřme tedy, že se Kelly dá co nejdříve dopořádku a vyztuží naše zadní řady. Určitě totiž nechtěl nic naznačit obrázkem, který připojil na závěr našeho krátkého povídání...