Aktuální info

Představujeme posily......Ladislav Horák

Mon, 27/09/10 - 20:54
Přečtěte si rozhovor s novou tváří chvojenské sestavy, toho času středním halvem a neúnavným dříčem Láďou Horákem...

 

Ahoj Láďo, pro neznalé situace je asi dobré podotknout, že jsi na Chvojno přišel letos v létě na hostování z Borohrádku. Jak se Ti v našich barvách zalíbilo?

 

Ahoj,určitě musím podotknout,že to je super. Parádní parta,atmosféra,fanoušci a vše co je potřeba.

 

V červenobílém dresu jsi již absolvoval jednu zimní přípravu, ovšem z Tvého tehdy avizovaného příchodu nakonec sešlo. V čem byl problém, že angažmá dopadlo až o půl roku později?

 

Je to pravda. Všechno bylo připraveno a téměř dotáhnuto do zdárného konce, avšak borohrádecký  oddíl si stál za svém, že chodí málo lidí, a proto jsem nepostradatelným. Což se později ukázalo jako lež a další zápasy jsem tradičně odseděl na lavičce nebo hrál jen minimum.

 

Máš již za sebou několik zápasů v základní sestavě, jak vidíš svoji budoucnost dále, jsi už rozhodnutý, zda bys chtěl na Chvojně setrvat třeba i delší dobu? Co vlastně hrálo roli, když jsi přemýšlel, jestli kývnout na nabídku pana Pětiokého?


Nad touto otázkou jsem už také spekuloval! Není to jednoduché,ale chtěl bych zůstat na Chvojně ještě aspoň jednu sezonu. Zvažoval jsem mnoho věcí. Asi nejvíce převládala doprava. V Boro jsem to měl téměř na bačkory a na Chvojno musím dojíždět každý zápas. Zvítězila touha hrát a ne sedět a přihlížet! Svoji volbu bych zpět určitě nevzal !!!

Nastupuješ na pozici středního záložníka, tedy na postu, kde se dost často potkáváš s míčem a jsi pro hru celého mužstva velice důležitý. Svědčí Ti tato role, nebo jsi zvyklý plnit na hřišti spíše jiné úkoly?

 

Abych řekl pravdu,tak středního záložníka jsem moc nehrál. V Boro jsem hrál krajního beka (tedy pokud jsem hrál). V dorostu jsem zakotvil na postu stopera,na kterého jsem si dost zvykl. Střední záloha je velmi důležitá a jsem si vědom,že se ode mne hodně očekává. Budu se snažit pomoci týmu,co bude v mých silách.

 

Borohrádek hrál loni okresní přebor, soutěž vyhrál a postoupil do I.B třídy, kde si vede také velice solidně. Jak veliký rozdíl je mezi tím  nastupovat v okrese a pak hrát IV.třídu? Dalo by se říct, že u nás musíš kopat takřka „s prstem v nose“...

 

Rozhodně nějaký rozdíl pociuji,ale „prst v nose“ u mě nehrozí. Mnozí možná neví,ale víc jak jednu sezonu jsem spíše odseděl na lavičce,než hrál na hřišti. Takže mi chybí dost věcí. Doufám,že mě fanoušci,spoluhráči a realizační tým neodsoudili. Snažím se vylepšit a zdokonalit,ale hned mi to nejde.

 

Co říkáš atmosféře, která provází domácí zápasy? Poslední utkání sledovalo na Chvojně 170 lidí...Setkal ses někdy s takovou podporou, jakou máme my od našich Rowdies? A zlepšuje jejich hlasitá podpora Tvé výkony na hřišti?

 

Takový počet nebyl pro mě výjimečný,i když jsem podporu,jako je od Rowdies, nezažil nikde. Jejich hlasitá podpora žene určitě celý tým k lepším výsledkům. Z vlastní zkušenosti vím,že fanoušci jsou důležití a chvojenští Rowdies hrají neobyčejnou roli. Takovou kulisu může závidět nejeden tým (z kteréholi soutěže) !!!

 

Některé spoluhráče znáš již delší dobu, s dalšími se teprve sžíváš, jak vnímáš atmosféru v kabině? Našel jsi už s novými známými společnou řeč?

 

Atmosféra je parádní,což je důležité nejen pro herní výkony. Některé znám delší dobu,takže je i logické,že si s nimi rozumím dobře a také vědí,co ode mne mohou čekat(jak na hřišti,tak i mimo něj). S ostatními to nebude snad velký problém. I když se nepovažuji za nějakého řečníka,tak doufám,že si časem zvykneme i mezi ostatními.

 

Chvojnu se na začátku sezóny výsledkově poměrně slušně daří, věříš, že nastolený trend udržíme i v dalším průběhu soutěže? A naučil ses už vítězný pokřik? Ukazuje se totiž, že i letité opory mívají občas při oslavě vítězství malinko problémy s pamatovákem:)...

 

Jsem rád,že se daří a přál bych si,aby to trvalo,co nejdéle. Ale kolikrát jsem se na vlastní oči přesvědčil,že je fotbal nepředvídatelný a stát se může téměř cokoli.

Vítězný pokřik má každý tým svůj odlišný. Se zapamatováním budu mít asi menší problém,ale když se bude opakovat,tak to nebude snad složité.

 

Čemu se kromě fotbalu věnuješ ve svém volném čase?

 

Moc koníčků a zálib bohužel nemám,i když bych chtěl. Zálusk si momentálně dělám na potápění. Momentálně se věnuji motorismu (motorka a auto). Posezení u pěkného filmu též neodmítnu!

 

Proslýchá se, že studuješ v Olomouci, tedy přímo v srdci Hané. Jak se Ti líbí studentský život na Moravě ve městě známém vysokou koncentrací příšlušnic něžného pohlaví?

 

Nějaký ten měsíc to už bude,co jsem byl přijat na tamější PřF. Město je samo o sobě nádhera a nevyměnil bych ho za nic. O koncentraci vím své (nejen u lidské rasy,ale i u studijních záležitostí :) ). Popisovat nebudu,protože bych 100% na něco zapomněl. Každý si tam ale najde své. Pro upřesnění se stačí zeptat :), rád vše zodpovím.

 

 Jaký je podle Tebe nejlepší recept na kvalitní předzápasovou přípravu? (tato otázka je myšlena ve vší počestnosti : ) )

 

Jinak bych ji snad ani myslet nemohl :). Recept bych potřeboval taky sehnat,ale nikde se mi ho zatím sehnat nepodařilo  . Kdyby někdo znal toto kouzlo,tak sem s ním!

 

Na závěr klasický rychlý dotazník:

 

Oblíbený doplňkový sport: Projížďka na motorce nebo v autě(pokud se to dá počítat za sport :))

Fotbalový vzor: Kaká ,Maldini

Oblíbený fotbalový trik: žádný neumím :)

Oblíbené číslo dresu: 4, 8

Nejhorší sportovní zážitek: zlomená kliční kost při Mistráku :)

Blondýny nebo brunety (nebo zrzky...?) ? Nezáleží na barvě vlasů!

Auto nebo motorka? Ty máš na mě pěkné otázky. Záleží na počasí :)

Nejkrásnější žena pod sluncem: Ta u mého boku

Oblíbená značka vodky: Amundsen

Tři věci, bez kterých se v životě neobejdeš: Kapesník,kamarádi,mobil

Událost, která Tě zaručeně potěší: Výhra,pusa,objetí.