Aktuální info

Střípky z archivu

Mon, 24/10/11 - 20:33
Sem tam se při pátrání v archivech a historických análech člověk dostane k zajímavým úlovkům. Jedním z nich je i takřka dva roky starý rozhovor s manažerem Chvojna Jaroslavem Pětiokým u příležitosti jeho prvenství v tipovací soutěži Pardubického deníku. Tady je...

Vítězem Fortuna ligy se v Pardubicích stal Jaroslav Pětioký

Pardubice - Rozhovor s vítězem podzimní Fortuna ligy Jaroslavem Pětiokým z Lázní Bohdanče
Jaroslav Pětioký nikdy nevyhrál v jednotlivých kolech Fortuna ligy, ale přesto uspěl v konečném účtování.

 

Vítězem podzimní Fortuna ligy 2009 se stal Jaroslav Pětioký z Lázní Bohdanče. Od roku 1974 bydlí v Lázních Bohdanči, předtím žil ve Vysokém Chvojně na Holicku, kde se celá léta věnuje tamnímu fotbalu. Patří k příkladným fandům fotbalu, rád se podívá na divizi Pod Vinicí či v Živanicích, nechybí v neděli dopoledne na Slovanu, ale jde se podívat i na okesní soutěže. Má o fotbale na Pardubicku velký přehled a možná proto byl v podzimní Fortuna lize tak úspěšný. Pozvali jsme ho ke krátkému rozhovoru do známé kavárny Café Bajer na třídě Míru a JAROSLAV PĚTIOKÝ ochotně odpovídal na naše dotazy.

Váš život, práce a vztah k fotbalu je úzce spjat s Vysokým Chvojnem. Proč právě tam?
Z Chvojna pocházím, žil jsem tam do svých 27 let. Ve Vysokém Chvojně byly  i moje fotbalové začátky a jako hráč jsem tam vydržel až do čtyřicítky. Ač jsem se později přestěhoval do Lázní Bohdanče, přesto jsem zůstal chvojenskému fotbalu věrný. Po hráčském působení jsem začal dělat sekretáře klubu a tato fukce mě zůstala dodnes.

Často jste vidět v lesácké uniformě a mezi myslivci…
Ano, to je na místě. Celý život pracuji v lesním hospodářství jako lesní technik či vedoucí polesí – názvy se průběžně měnily. Není bez zajímavosti, že od roku 1967 pracuji u jedné firmy a můj život je spjatý i s myslivostí.

Jste velký fotbalový fanda, zajímají Vás i jiné sporty?
Zajímám se o pardubický hokej i když dnes z vlastní pohodlnosti již  méně než za doby, kdy Pardubice reprezentovala vynikající lajna ve složení Martinec – Novák – Šastný. I když nechodím na každý zápas, přesto pardubický hokej sleduji, především v tisku či televizi.

Máte nějaký svůj oblíbený fotbalový klub v regionu?
Snažím se chodit tam, kde je k vidění kvalitní fotbal, kde je živo a  není nuda. Rád si zajedu na divizi i do Nového Bydžova či Převýšova. Mám radost, že divizní FK Pardubice je aktuálně v čele soutěže s devítibodovým náskokem. Pod Vinící se rýsuje šance na třetí ligu (ČFL). V minulých sezonách mužstva, která postoupila do ČFL ze skupiny C, působí na špici třetí ligy. Domnívám se, že do tří, čtyř let mohou v Pardubicích uzrát podmínky mít zde znovu druhou ligu. Jde jen o to, mít připravený stadion podle příslušných parametrů. Stav Letního stadionu je v tomto ohledu alarmující a žádný jiný stadion potřebné parametry v Pardubicích nemá.

V Pardubicích byla I. liga naposledy v sezoně 1968 – 69, do I. ligy se v devadesátých letech probojoval i AFK Atlantic Lázně Bohdaneč.
Byl to tehdy pro fandy fotbalu na Pardubicku velký zážitek, škoda, že  tým nebyl tehdy natolik silný, aby na prvoligovou soutěž udržel kádr, Pardubicko by si ligovou soutěž určitě zasloužilo…

Čím si vysvětlujete svůj úspěch v soutěži Pardubického deníku Fortuna liga?
 Sleduji Pardubický deník, jsem jeho odběratelem a když byla před časem poprvé tipovací soutěž vyhlášena, tak jsem to zkusil. Jen jednou jsem účast v soutěži vynechal. Motivem soutěžení je, že se hecujeme mezi známými a každý se snaží být co možná nejvýše. Na podzim se mně podařilo být mezi svými spoluhráči na koni.

Máte nějaký recept na úspěch v tipování?
Zpravidla nemám žádné převratné bodové přírůstky v každém kole, většinou si vystačím s pěti až jedenácti body. I těmito průměrnými zisky jsem však dokázal celkově vyhrát. Stačí, aby sebemenší bodový přírůstek byl pravidelný. Konkrétní recept nemám. Sleduji však informace v tisku, vyloučené či zraněné hráče, kteří pak svoje kluby oslabují… Na tipováni byly nejhorší Živanice a Srch. V jejich zápasech jsem měl asi nejvíce chybných tipů…

Zdroj: DENÍK / Jaroslav Mach