Aktuální info

Rozhovor s Jardou Jirákem

Fri, 04/11/11 - 17:30
Drahný čas trvalo, než si pro nᚠweb našel zaneprázdněný otec Jarda Jirák chvíli času a odpověděl nám na pár otázek, čekání se ale bohatě vyplatilo a na světě je velmi interesantní rozhovor s dlouholetou oporou zadních řad chvojenského Sokola.




Ø      Ahoj Jardo, nejprve samozřejmě gratuluji k Tvým narozeninám. Ač stále v nejlepších fotbalových letech, na Chvojně patříš k nejdéle působícím hráčům a jsi stálicí na postu stopera. Pamatuješ spolupráci s Bohoušem Čefelínem, Ivanem Králíkem nebo Honzou Klímou. Koho z těchto borců postrádáš nyní v sestavě nejvíce?

 

Děkuji za přání k narozkám. Z uvedené trojice hráčů momentálně nejvíce postrádám asi Honzu Klímu, se kterým jsem ve stoperský dvojici hrál za Chvojno nejčastěji. Bohužel s Bohoušem už tolik zápasů nebylo a pokud bylo, tak jsme nehráli úplně u sebe, abych to mohl nějak hodnotit. Všeobecně Bohouš je samozřejmě veliká ikona chvojenského fotbalu a myslím, že každý si s ním rád zahraje. Co se týče Ivana Králíka, neměl jsem tu čest a zápasů, kdy jsme stáli spolu na hřišti bylo opravdu málo.

 

Ø      Vždy jsi býval především nekompromisním obráncem, leč nebál ses ani zaútočit, stále však čekáš na premiérovou branku v červenobílém dresu. Pamatuješ si, kdy jsi k ní měl nejblíže ? A jak oslavíš moment, kdy konečně protrhneš střeleckého smolíka ? Může se kabina těšit na nějakou speciální prémii ?

 

Popravdě, nikdy jsem moc gólů nedával, a to i přesto, že v mladším věku jsem hrával standardně zálohu. Moment na Chvojně, kdy jsem byl nejblíže gólu, si nepamatuji, mám pocit, že už to asi nedopadne. Rozhodně, pokud bych se náhodou trefil do kasy, tak do kabiny určitě přinesu nějakou tu tekutou dobrotu a pak možná kopačky půjdou na hřebík.

 

Ø      Chvojno především v posledních dvou sezónách hodně omladilo sestavu. Vnímáš nějaký rozdíl ve hře nebo i v ambicích nynějšího mužstva oproti dřívějšímu značně zkušenějšímu mančaftu, v němž působili starší hráči v mnohem větším počtu ?

 

Celou změnu vnímám velmi pozitivně. Myslím, že se nám především díky tomu začalo v této sezoně dařit. Ambice má tenhle tým určitě nejvyšší a to jednoznačně postupový. Stačí se podívat na tabulku po podzimní části. Všichni hráči chtějí jít o ligu výš, což například v minulé sezoně nebylo tak z celého celku cítit.

 

Ø      Z letošní sezóny je zatím odehráno šest kol, Chvojno má za sebou pět duelů a ještě neprohrálo. Jak vidíš naše letošní vyhlídky a třeba i konečné umístění v tabulce ?

 

Moc se omlouvám, že na rozhovor odpovídám takhle opožděně, ale práce a rodina zaberou hodně času. Takže situace je momentálně trochu dál. Odehráno dvanáct kol, Chvojno v čele tabulky a stalo se jistým mistrem podzimu. Já pevně věřím, že budeme mít dobrý nástup na jaře a svoji pozici udržíme až do konce. Jsem pamětníkem postupu do třetí třídy a rád bych si to zopakoval.

 

Ø      Myslíš, že by současný kádr, třeba posílený o jednoho či dva hráče, měl na to, aby pravidelně hrál III.třídu, nebo je to spíše utopická představa a naše současné postavení v tabulce odpovídá možnostem týmu ?

 

Domnívám se, že současný kádr by bez větších problém uhrál v pohodě III. třídu. Důležitý je, aby se hráči pravidelně scházeli v co největším počtu. 

 

 

Ø      Pokud mě pamě neklame, až na Tvá občas bolavá záda jsi nebyl nikdy delší dobu zraněný. Jaký je Tvůj recept na to udržet se fit a v kondici pro „náročný“ program IV.třídy :) ?

 

Jednoznačně je důležitý promazávat jak z venku, tak zevnitř, i když je to někdy velmi náročné.

 

Ø      Proslýchá se, že se na velmi dobré úrovni účastníš soutěže v malé kopané. Jak se Tobě i Tvému mužstvu daří? A co zápasy proti Vencovi Kropáčkovi, bereš si ho osobně na starost ?

 

Vždycky jsem hrál PAMAKO za AFC BENITS. Je to družstvo,  které jsem se svými kamarády založil před 18 lety. Hráli jsme sálovku, malou kopanou a pár sezón jsme odehráli v klasickém fotbale na hřišti Starého Máteřova. V posledních letech se tým rozpadl, a tak jsem kývl na nabídku „Pod košem“, kteří hrají první ligu PAMAKO. Odehrál jsem pár zápasů a rozhodl se, že to není nic pro mě. Momentálně se snažíme dát dohromady starou partičku a vrátit se zpátky na konec soutěže. S týmem z Rokytna jsme se srazili jenom jednou a Venca Kropáček zrovna nehrál, škoda.

 

Ø      Sleduješ fotbal i pasivně ? Případně máš nějaký fotbalový nebo obecně sportovní vzor ?

 

Netradičně jsem fanoušek italského fotbalu. Mým vzorem je Paolo Maldini, momentálně ve výslužbě, hráč AC MILAN.

 

Ø      Jak zvládáš svoje malé caparty ? Brouk se sice snažil, seč mohl, ale nakonec to už moc nevypadá, že bychom v budoucnu z jeho rodu mohli očekávat nějaké posily, pokud nebudeme zakládat oddíl žen, pokud vím, u Tebe by nějaká šance být mohla ?! :)

 

2 kluky, 2 holky. Jestli zvládám, nevím, jestli se to tak dá říct. Nadějný byl starší 10 let. Od šesti let na fotbale, bohužel momentálně se zamiloval do tenisu a nemám silu s ním cokoliv udělat, tak uvidíme. Jinak tříletý Kuba se zatím nevyslovil. V případě ženského fotbalu můžu nabídnout Broukovi výpomoc.

 

Ø      Na závěr tradiční dotazník :

 

Oblíbený fotbalový tým :                      AC MILAN

Oblíbené číslo dresu :                          3

Nejt잹í soupeř ve IV.třídě:                 Býš, Litětiny

Tvá největší fanynka:                           ???? :-)

Motorka Tvých snů :                           moje

Člověk, kterého si vážíš :                     manželka

 

 

           Děkuji za rozhovor a přeji hodně zdaru ve fotbale i v životě.