Aktuální info

Rozhovor s Mižálem

Wed, 26/12/12 - 09:59
Na základě výsledků ankety, která probíhala v závěru sezóny a po jejím skončení, si čtenáři těchto stránek vybrali k dalšímu z tradičních rozhovorů gólmana Toma Michalce. Přinášíme jim tedy tímto trošku opožděný vánoční dárek v podobě odpovědí Toma na několik záludných otázek Jardy Bosáka. A že to byly odpovědi nadmíru zajímavé, to můžete sami posoudit v následujícím článku..

 • Ahoj Tome. Jsem rád, že Tě můžu konečně oslovit v tradičním rozhovoru, který si fanoušci vyžádali v anketě na našich webových stránkách, v níž ses stal nejžádanějším respondentem. Čím si vysvětluješ svoji značnou popularitu mezi chvojenskými příznivci?

 

Ahoj, abych řekl pravdu, tak mě samotného to překvapilo, takže je těžké na tuto otázku odpovědět. Myslím, že tohle je otázka spíš pro ostatní (hlasující).

 

 • Již několik sezón odvádíš mezi tyčemi stabilní výkony a na jedničku jsi splnil obtížnou roli Pavoukova nástupce. V probíhající sezóně dokonce držíš výtečný průměr pod jeden inkasovaný gól na zápas. Byl letošní podzim Tvým nejvydařenějším v červenobílém dresu?

 

Tak určitě to nebylo jen mojí zásluhou, během sezony obléklo brankářské rukavice i pár dalších kluků z týmu. K tomu výtečnému průměru samozřejmě pomohl celý mančaft, na hřišti je to týmová práce. Letošní podzim byl zkrátka hodně vydařený pro nás všechny.

 

 • Vzpomeneš si, jaký zákrok bys letos označil za svůj nejlepší?

 

To teda opravdu nevím.

 

 • Kromě spousty výtečných zásahů se Ti podařil též husarský kousek v podobě vstřelené branky proti Mněticím. Jak bys popsal svůj penaltový zásah jako vystřižený z dílny Tondy Panenky?

 

Je pravda, že tohle se opravdu stává jen zřídka, ale v tomhle případě to byla spíš šastná náhoda.

 

 • Již delší dobu se spekuluje o tom, že by ses z brankářského postu posunul do pole. Pokud by k tomuto tahu Venca Kropáček sáhl, jaký post by Ti nejvíce vyhovoval? Nabízí se ofenzivní tandem bratří Michalců...

 

První myšlenky byly na post útočníka, ale v poslední době je mi bližší spíš pozice obránce.

 

 • Tvůj bratr, ač značně vytížen svojí parádní disciplínou - motokrosem, při každé možné příležitosti Chvojnu pomůže a je vždy na hřišti po čertech cítit. Existuje něco, co by sis z jeho fotbalového rezervoáru vzal?

 

Tak určitě je bratr pro tým velkou posilou. Má vynikající fyzičku, což by mi taky nevadilo.

 

 • V létě proběhlo kontroverzní odmítnutí postupu do III. třídy, jaký je Tvůj názor na tento krok vedení? Myslíš, že bychom byli schopni důstojného působení ve vyšší soutěži?

 

Osobně si myslím, že to nebylo správné rozhodnutí. Řekl bych, že máme určitý potenciál a pokud by se znovu naskytla možnost postupu, měli bychom šanci využít. Ve vyšší soutěži bychom se určitě neztratili.

 

 • Podzim se našemu celku nevídaně vydařil, když jsme ve třinácti střetnutích ztratili jen pět bodů. Čím si vysvětluješ dosavadní skvělé výsledky týmu? Jsme opravdu o tolik lepší než v minulých letech, nebo spíše klesá kvalita ostatních mančaftů?

 

Nemyslím si, že by klesala kvalita ostatních týmů. Po tom, co se zamítnul postup, mě napadá možný důvod vynikajících výsledků – jak jinak by tým dokázal, že na to má...

 

 • I přes výtečnou podzimní bilanci jsme v tabulce až na druhém místě za naším jediným pokořitelem, pardubickým SKP, doposud neporaženým mužstvem. Máme podle Tvého názoru na to, abychom se před pardubické borce na jaře dostali? A co nám scházelo k lepšímu výsledku ve vzájemném střetnutí?

 

Tak určitě by neškodilo, kdybychom byli na zápas lépe fyzicky připravení a míň společensky unavení  Zápas byl zkrátka špatně načasován.

 

 • Stejně jako bratr ses v minulosti úspěšně věnoval motokrosu. Jak to s Tvojí kariérou vypadá v současné době? Účastníš se stále závodů, nebo jezdíš spíš už jen pro radost?

 

Po několikaleté pauze jsem se k motokrosu sice vrátil, ale opravdu už jezdím spíš jen pro radost.

 

 • Domorodí Chvojnováci jistě dobře vědí, že jsi započal se stavbou rodinného hnízda, nedá mi to se tedy nezeptat, zda se Venda Štěrovský už pomalu nechystá na roli dědy?

 

Prioritou je teď právě dostavba rodinného hnízda. Pak zasadím strom, ….

 

 • Jaké jsou Tvé nejen fotbalové plány pro příští rok? A co bys popřál do druhé půlky sezóny Chvojnu?

 

Tak určitě bych byl spokojený, kdyby v příštím roce dopadl ten postup, a k druhé půlce sezóny můžu říct jediné: Jen tak dál!

 

 na závěr tradiční dotazník:

oblíbená značka kopaček:      na tom nezáleží, hlavně když dobře kopou

oblíbené pivo:                         Staropramen 10°

největší motokrosový úspěch:            nevzpomínám si

nejhorší okresní rozhodčí:      bez komentáře

největší sportovní zážitek:      vstřelený gól Mněticím 

oblíbený fotbalový gólman:    nemám

 
Tome, díky za rozhovor a hodně štěstí v příštím roce, a už v osobním životě, tak i v tom fotbalovém :)