Aktuální info

Další domácí výhra před startem jara

Tue, 11/03/14 - 20:54
Oproti původní dohodě se nakonec nedělní dopolední mač proti chvojeneckému béčku odehrál na Chvojně a červenobílí dokonale využili domácího prostředí, když svému soupeři naložili pět branek.

Vysoké Chvojno – Chvojenec B   5:1

branky: 2x Ryšavý, 2x Hozák, Horák

sestava: T.Michalec – Kropáček – Malý, Faltys, posila :) – Forgo, Horák, M.Komárek, Hozák – Ryšavý, P.Michalec stř. Kalavský, Brouček

 

Druhé přípravné utkání letošního jara příliš strhující podívanou nenabídlo. Chvojno do zápasu vůbec nevstoupilo dobře, protože hosté již po pár minutách potrestali laxní rozehrávku a následný nedůraz chvojenské defenzivy, když T.Michalec neměl proti zakončení z bezprostřední blízkosti šanci. Chvojno se však i po inkasované brance snažilo o trpělivou rozehrávku a balón byl nejčastěji v držení někoho z obranné čtveřice domácích, kterou vedl nezmar Kropáček. Naštěstí občas přišla i povedená útočná akce, jednu takovou zakončil po dvaceti minutách Horák a srovnal. Chvojno pak získalo poměrně výraznou převahu nejen v držení míče, ale i v brankových příležitostech, a další góly na sebe nenechaly dlouho čekat. Nejprve vyzkoušel štěstí z dvaceti metrů Ryšavý a hostující brankář, který jeho střelu podcenil, se hodně divil, když přízemní pokus našeho střelce lovil ze sítě. Do přestávky se trefil ještě Hozák, k němuž se jako zcela volnému odrazila Ryšavého střela a domácí naděje si nedělala se zakončením sebemenší problém – 3:1. Obraz hry se příliš nezměnil ani po pauze, hrálo se ve vlažném tempu a příliš fotbalovosti si ani na jedné straně diváci, kteří si přišli zpříjemnit čekání na nedělní oběd na chvojenské hřiště, neužili. Přesto Chvojno dokázalo přidat další gólové úspěchy, když se nejprve v mlýnici na malém vápně prosadil znovu Ryšavý, aby brankový účet zápasu završil po pěkné akci a centru z pravého křídla taktéž dvougólový střelec Hozák. Zápas tak skončil jednoznačným výsledkem a určitě je dobře, že to Chvojnovákům střílí, pravdou ale je, že v ostrých mačích lze od našich soupeřů očekávat poněkud větší nasazení i rychlost.