Aktuální info

Rozhovor s Broukem

14. 10. 2008
Kapitán Martin Brouček v pauze mezi přebalováním svých druhorozených ratolestí poskytl našemu webu exkluzivní rozhovor,kde se dozvíte kromě zajímavostí z jeho kariéry a názorů na fotbal na Chvojně i to,jestli plánuje dotřetice konečně kluka...

Ø      Ahoj Maro,jako každého se Tě nejprve zeptám na Tvé fotbalové začátky a na to,jak ses dostal na Chvojno...?

S fotbalem jsem začínal ve Žďáru nad Sázavou v osmi letech.Po přestěhování na Vysoké Chvojno v r.1984 jsem hrál v Holicích do r.1991. Pak jsem ještě jako dorostenec šel na Chvojno,kde kromě sezóny 1999-2000,kdy jsem byl na hostování v Albrechticích,působím dodnes.

 

 

Ø      V posledních zápasech jsi chyběl kvůli zranění,ovšem ihned poté,co jsi naskočil proti Nemošicím,mužstvo konečně zabralo a zvítězilo.Jak to nyní s Tvým zdravotním stavem vypadá?

Koleno mám v pořádku,jen musím posilovat,aby se zpevnilo.Záda jsem si namohl v práci a jelikož jsem už starší pán,tak mě bolí všechno,ale pokud to trochu jde,tak vždy rád Chvojnu pomohu.

 

Ø      V našem celku jsi už delší dobu kapitánem.Znamená pro Tebe tato funkce větší odpovědnost za výsledky týmu?

To určitě,ale nemyslím si,že by ta zodpovědnost ležela jenom na mně.Myslím si,že všichni dělají pro vítězství maximum,i když to někdy nevypadá,ale když se nedaří,tak to prostě nejde.

 

Ø      Když se Chvojnu nedaří,cítíš potřebu vystoupit v kabině a mužstvo vyburcovat k většímu úsilí,nebo jsou na to podle Tebe na Chvojně jiní?

Vyburcovat tým se musí především sám v kabině a pak na hřišti,ale tam už se o to postarají Rowdies.

 

Ø      V přípravných zápasech Tě trenér v důsledku velké konkurence ve středu zálohy zkoušel i na pravé straně.Vyhovuje Ti tato pozice v sestavě,nebo se přece jen cítíš jistější na Tvé pozici tvořivého defenzivního štítu?

Místo v sestavě určuje trenér a ten ví nejlépe,kdo kde má hrát.Mně osobně to táhne do středu,ale pokud si trenér myslí,že jsem mužstvu prospěšný na jiném místě,tak se rád přizpůsobím.

 

Ø      Co říkáš na letní posílení našich barev?V létě se vrátil Roman Izák,dalšími novými tvářemi pak jsou „domorodci“Marek Komárek a Tomáš Michalec....Myslíš,že tým potřebuje ještě na nějakém postu posílit?

To určitě ne,protože tohle jsou mladí perspektivní kluci,kteří budou mít určitě vliv na lepří hru Chvojna.Ještě bych nezapomněl jmenovat Jirku Pecinu.

 

Ø      Jako „skoro“ domácího plejera se Tě zeptám,jestli nepostrádáš v mužstvu více hráčů z Chvojna?Přeci jen,pouze Pavouk a několik let končící Bóda není velký počet(i když teď přibyli dva výše jmenování...)

Tak to neovlivním,protože kluci z Chvojna zájem o fotbal nemají,vždy se ani na fotbal nejdou podívat.Třeba se to zlepší,až skončí v dorostu Lukáš Čefelín a Honza Zběhlík.

  

 

 

Ø      Jak vidíš šance našich barev v probíhající sezóně?V té minulé jsme do posledních kol bojovali o záchranu,myslíš,že náš celek má na to,aby se pohyboval v horní polovině tabulky?

To určitě má,jelikož se mužstvo posílilo a omladil,tak bychom se měli v klidu pohybovat ve středu tabulky a se záchranou by neměly být problémy.

 

Ø      Na Chvojně jsi zažil už mnoho spoluhráčů,mohl bys jmenovat,kdo Ti po fotbalové stránce nejvíce vyhovoval?

Zdeněk Velinský,Bohumil Čefelín,Michal Kropáček

 

Ø      Tvé góly byly pro mužstvo vždy velice důležité a nebylo jich málo.Kolik přesných tref plánuješ v této sezóně do sítí soupeřů,respektive s jakým číslem bys byl v konečném součtu spokojen?

Spokojen bych byl s 5 góly,pokud by znamenaly 15 bodů a neměly jsme problémy se záchranou,ale jinak je jedno,kdo góly dává,hlavně,když budeme dělat body.

 

Ø      Máš nějaký tip,kdo bude aspirovat na postup do okresu a naopak,kdo se popere o záchranu?

Moravany B, Roveň

 

Ø      Poslední otázka bude trochu intimnějšího rázu,ale nejednoho fanouška mužského pohlaví by jistě zajímalo,jak se žije pod jednou střechou se čtyřmi holkami?Neplánuješ ještě klučičí přírůstek do rodiny?

To určitě ne,náš reprodukční cyklus je ukončen,ale bezdětným klukům v kabině jsem říkal,a si pospíší a dělají kluky.

 

Ø      Na závěr opět menší dotazník:

Modré nebo červenobílé dresy?  červenobílé

Pivo nebo kořalka?  Gambrinus

Pavouk nebo Casillas?  Pavouk

Fotbalový vzor:  Maradona

Největší vtipálek kabiny:  Václav Kropáček

Oblíbený doplňkový sport:  karty

Ideální fotbalový věk:  25

Největší legenda chvojenského fotbalu:  Jaroslav Málek,Bohumil Čefelín